به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در نشست صمیمی با نمایندگان مجلس دانش آموزی و مشاوران دانش آموزی استان صداقت، اخلاص، پشتکار، سخت کوشی، داشتن اطلاعات و آگاهی، قدرت اظهار نظر و اعتماد به نفس را از مهمترین خصوصیات الگویی اعضای شورای دانش آموزی برشمرد.

وی خطاب به مجمع مشورتی شورای دانش آموزی استان گفت: شما عصاره و برگزیده جمعیت 550 هزار نفری دانش آموزان استان هستید، پس باید  با تقویت ویژگی های الگویی خود نسبت به پیگیری مطالبات دانش آموزان و ارائه راهکار های مناسب در راستای  کیفیت بخشی به فعالیت های آموزش و پرورش اقدام کنید.

محسن بیگی خاطر نشان کرد: طبق بررسی های انجام شده، اکثر افرادی که در دوران نوجوانی و دانش آموزی در عرصه های اجتماعی و فرهنگی حضور فعالی داشته اند، توانسته اند در دوران بزرگسالی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی  با موفقیت نقش آفرینی کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به استعداد های ذاتی و بالقوه دانش آموزان در عرصه های مختلف اذعان داشت: تقویت حس اعتماد به نفس و خودباوری دانش آموزان، لازمه شکوفایی استعداد های بالقوه  و تربیت نسلی پویا و کارآمد برای آینده کشور است.

محمد محسن بیگی عدم بیان و پذیرش حق را یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز خواند و تصریح کرد: در راستای تحقق این مهم باید قدرت مطالبه گری و پرسشگری دانش آموزان   در مدارس نهادینه و تقویت شود.

وی افزود: در صورتی که حس احترام به حقوق دیگران و قدرت تحمل نظر مخالف  در دانش آموزان  تقویت شود،  قطعا بسیاری از آسیب های موجود در جامعه،  به حداقل می رسد.

محسن بیگی  بر تقویت قدرت بیان  و بروز رسانی و افزایش سطح آگاهی اعضای شورای دانش آموزی به منظور مطالبه گری حقوق  و شناخت نیاز های آموزشی  دانش آموزان تاکید کرد.

مدیر کل آموزش  پرورش استان کرمان شناسایی نیاز های فرد، جامعه و کشور را در جهت  بر طرف کردن این نیاز ها  و هموار کردن راه پیشرفت و توسعه، ضروری خواند.

محمد محسن بیگی  گفت:  « امید به پروردگار»، « صداقت در گفتار» و « تعادل در رفتار » راهبرد اساسی آموزش و پرورش استان کرمان  به منظور تربیت دانش آموز طراز جمهوری اسلامی ایران است.