به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ "محمد جهانشاهی" با اشاره به اینکه سومین جشنواره مشارکت‌ ملی گردشگری از ۱۵ اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرده است، گفت: با توجه به اینکه ایران دارای ظرفیت بسیار بالایی در توسعه گردشگری حلال و جذب گردشگران در این حوزه است بنابراین گردشگری حلال از مهم ترین مباحث مورد نظر در این جشنواره می باشد.

وی بیان داشت: سومین دوره جشنواره مشارکت ملی گردشگری، بستری در جهت معرفی فرصتها و استعدادهای گوناگون صنعت گردشگری کشور ایران به گردشگران بین المللی به ویژه مسلمانان جهان بوده که این امر در قالب 4 حوزه رقابت جشنواره، قابل عرضه می باشد.

جهانشاهی اظهار داشت: این جشنواره در چهار حوزه عکس در دو بخش حرفه‌ای و عمومی، سفرنامه نویسی، ایده و فیلم اعلام فراخوان داده و آماده دریافت آثار علاقه‌مندان به حوزه گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور است.

وی تصریح کرد: دریافت آثار از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی    Irantourismfestival3.com و همچنین ارسال به دبیرخانه جشنواره صورت می‌گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: ۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ مرداد ماه سالجاری مهلت ارسال آثار است و نیمه دوم مرداد ماه نیز داوری آثار آغاز می‌شود و در ادامه نیز دومین نمایشگاه مشارکت‌ ملی گردشگری برپا خواهد شد

جهانشاهی بیان داشت: جوایز ویژه ای از جمله وام ۱۰۰ میلیونی با سود چهار درصد با مشارکت صندوق کارآفرینی امید برای اجرایی کردن ایده‌های برتر ارسالی به این جشنواره  اعطاء می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد مهم، فرصتی مناسب برای ایجاد فضای همدلی و همکاری در بین تمامی بخشهای صنعت گردشگری و همچنین کسانیکه به گردشگری علاقمند هستند، می باشد بنابراین با شرکت در این جشنواره ملی به ارتقاء فرهنگ سفر و گردشگری کشور ایران کمک کنیم.