به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حمید رضا میرموسی سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در این همایش از شرکت بیش از 400 هزار دانش آموز استان در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن و معارف  اسلامی در سال تحصیلی 94-95 خبر داد.

وی به شرکت سه هزار و 365 دانش آموز در مرحله استانی این مسابقات اشاره کرد و افزود: 378 نفر از این دانش آموزان رتبه های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

میر موسی تصریح کرد: دوره آموزشی   توجیهی ویژه 74 دانش آموز حائز رتبه اول  این مسابقات به منظور آماده سازی جهت شرکت در مسابقات کشوری قرآن و معارف اسلامی در حاشیه این همایش به مدت دو روز  برگزار خواهد شد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان  از برگزاری مسابقات کشوری  پژوهشی قرآن و معارف اسلامی در مشهد مقدس و مسابقات آوایی قرآن و معارف اسلامی در همدان خبر داد.

حمید رضا میر موسی در بخش دیگری از سخنان خود ترویج فرهنگ قرآنی و تشویق دانش آموزان به یادگیری قرآن و معارف اسلامی را از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون به برکت جمهوری اسلامی سفره عظیم قرآن مجید در مدارس کشور  پهن شده و هرکسی به فراخور خود به این میهمانی عظیم دعوت می شود تا به انداز ظرفیت خود از جامعیت و جاودانگی قرآن مجید استفاده کند.

میر موسی جهانی بودن و جاودانگی را یکی از مهمترین ویژگی های قرآن برشمرد و اظهار داشت: قرآن متعلق به همه ی بشر بوده و به گروهی خاص اختصاص ندارد و تنها کتاب آسمانی است که گفتار و پیام خداوند متعال را در دسترس بشر قرار داده است.

وی برخورداری از عمق و ژرفا، کلان نگری، تمرکز بر نیاز های اساسی،  پاسخگویی به نیاز های هرعصر، برخورداری از استدلال و برهان، تکیه بر مبانی فطرت، رعایت نزاهت در بیان و رعایت عناصر زیبا شناختی را از مهمترین عوامل جاودانگی قرآن برشمرد.

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: امیدواریم با انس به قرآن به زیبایی و جمال آن بیش از گذشته پی ببریم و با درک و تأمل در بطن قرآن و محتوای آن حدود نفسانی را از خود دور کرده و قرآن و قرآنی باشیم.