چندی پیش آیت‌الله هاشمی سفری به کرمان داشت در رابطه با تحلیل مسائل این سفر و همچنین بررسی دلیل فضاسازی‌ها علیه آیت‌الله هاشمی و دولت دکتر حست روحانی با محسن ایران‌نژاد، رئیس سازمان جوانان حزب اسلامی کار شاخه استان کرمان به گفت‌وگو نشسته‌ایم. آن چه در پی می‌آید گفت‌وگوی خبرگزاری برنا با این فعال سیاسی است:

 

**تاثیر سفر آیت الله هاشمى به استان کرمان را در حوزه مسائل سیاسى چگونه ارزیابى مى کنید؟

سفر اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی به استان کرمان پر از خیر و برکت بود. ایشان علاوه بر بازدید از پروژه های صنعتی و حضور در جلسات دانشگاه آزادهای استان، در بعد سیاسی  هم سفرشان مبارک بود. آیت الله هاشمی در بعد سیاسی روشنگری کردند و  خیلی از مسائل را مطرح نمودند که این صحبت های آیت الله  برای ما حامیان دولت چراغ راه خواهد بود و در ضمن آیت‌الله هاشمی چندین سال است که به مسئله وحدت تاکید جدی دارند، در این سفر هم  از دید بنده باعث وحدت بین نیروهای سیاسی حامی دولت شدند.

 

**آیت الله هاشمى در یکى از سخنرانى هایشان در کرمان گفتند: " متاسفانه افرادی هستند که القا می کنند مذاکرات دستاوردی نداشته است" فکر مى کنید دلیل این موضوع چیست؟

این عده از افراد هستند که می‌خواهند به ملت عزیز ما القا کنند که برجام نافرجام شد ولی این دسته افراد یا کاسبان تحریم بودند و تحریم برای آن‌ها باعث سودهای کلان شده بود یا فقط بخاطر مسائل سیاسی این هدف را دارند. به نظرم این افراد اگر دولت مورد حمایت خودشان بر مسند کار بود هیچ وقت چنین حرف‌هایی را مطرح نمی‌کردند و صرفا به خاطر مثال سیاسی است که می‌خواهند مردم این مذاکرات را شکست خورده  بدانند و دولت می‌تواند با روشنگری ها و پاسخگویی به موقع به بعضی سوءتفاهماتی که مطرح می‌شود پاسخ دهد تا  دلواپسان از این‌ها برای القا شکست استفاده نکند. این درحالی است که برجام گشایش خوبی در بخش خصوصی ایجاد کرده است و کشور را از وضعیتی بحرانی نجات داد و این همه توسط دکتر روحانی و دولتش میسر شد.

باید بگویم یشرفت هایی که دولت در حل مشکلات کشور داشته قابل تقدیر است. بنابراین، مخالفین نیز برای بدست آوردن منافع خود به هر دری می زنند تا با فرافکنی و گاهی مظلوم نمایی به اهداف خود دست پیدا کنند و منافع از دست رفته را بازیابی کنند.

 

** آیت الله هاشمى در دیدار با فعالین سیاسى کرمان گفتند: "از جوانان می خواهم امیدوارانه در صحنه باشند" به نظر شما که خود جوان هستید و مسئولیت سازمان جوانان حزب کار را برعهده دارید چه اقدامى در این راستا چه اقداماتى باید انجام داد؟

آیت الله هاشمی بزرگوار به خوبی از نقش جوانان در کشور که قشر بزرگی از جامعه را تشکیل می‌دهند آگاه هستند. دستاوردهای جوانان ما برای این نظام مقدس و انقلاب اسلامی  در عرصه های علمی ،فرهنگی،ورزشی، هنری و حتی در سطح جهانی دستاوردهای شایسته‌ای بوده است که موجب سرافرازی نظام مقدس ما شده است، چه در اوایل انقلاب و چه در دفاع مقدس جوانان حضور پررنگی در بسیاری از عرصه‎‌ها داشته اند و در زمان تحریم‌های ظالمانه علیه ما این امید جوانان بود که باعث شد این دوران را با موفقیت پشت سر بگذاریم. در انتخابات خرداد 92 و اسفند 94 هم نقش و حضور موثر جوانان باعث جوانه زدن امید در دل ملت عزیز ما شد و ایشان با درک درست از نقش جوانان در آینده کشور و ساختن ایرانی آباد و سربلند که با حضور  این جوانان میسر می‌شود، آگاه هستند و همیشه پشتیبان این قشر بوده اند.

 

**فکر مى کنید دلیل هجمه عده اى انگشت شمار که در انتخابات اخیر هم ثابت شد، در بین مردم جایگاهى ندارند به آیت الله هاشمى و دولت تدبیر و امید چیست؟

چون آیت الله هم در بعد سیاسی و هم در بعد مذهبی در جهان دارای یک جایگاه ویژه ای است و بسیاری از سران کشورهای مختلف جهان به آیت الله  ارادت خاصی دارند و یک چهره محبوب و معتدل هستند ودر جواب این ادعا بنده در سفر مقامات سایر کشورها به ایران همه در ملاقات با ایشان از شخصیت ایشان به نیکی یاد می‌کنند، این محبوبیت و این جایگاه در جهان و جایگاه بالا و والایی که در بین ملت ما دارند باعث حسودی و حب و بغض عده‌ای نسبت به ایشان شده و عده‌ای هم بخاطر اختلاف نظر های سیاسی به این بی اخلاقی ها می‌پردازند البته ملت بزرگ ما در انتخابات اخیر جواب دندان شکنی به این هجمه ها دادند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار امام و رهبری بوده و هستند و یکی از اصلی ترین ستونها انقلاب اسلامی هستند ملت ما به خوبی این موضوع رو درک کرده است.