حمید رضا میر موسی در مراسم صبحگاه اداری اداره کل آموزش و پرورش استان به مناسب جشن میلاد امام رضا (ع) افزود: شناخت اصولی توحید و کابرد عملی  آن  در فعالیت ها و برنامه ها موجب کاهش ناهنجاری ها در جامعه شده و بسیاری از آسیب های اجتماعی موجود را ریشه کن می کند.

وی با اشاره به احادیت ائمه اطهار (ع) از  کلمه «لا اله الا الله» به عنوان  دژ و قلعه ای محکم در برابر آسیب ها گوناگون نام برد و اظهار کرد: اگر برنامه و فعالیت ها یمان بر مدار توحید انجام دهیم دستیابی به اهداف آسان تر شده و کارهایمان ماندگار می شود.

میر موسی با بیان اینکه اعتقاد به توحید به تنهایی شامل اعتقاد به خالقیت نیست بلکه علاوه بر آن اعتقاد به توحید ربوبیت در عالم ملکوتی و عالم تشریع نیز می باشد، گفت: تمامی  مراحل توحید در زندگی ائمه اطهار (ع) موج می زد که موجب جاودانگی و ماندگاری آنها شده است.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بر تکریم ارباب رجوع در راستای احقاق حق تاکید کرد.

حمید رضا میر موسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مورخان و محققان دوران امامت  ائمه اطهار (ع)را به سه دوره تقسیم کرده اند خاطر نشان کرد: حفظ اسلام و جلوگیری از انحراف در این دین آسمانی مهمترین هدف دوره امامت علی (ع) تا پایان امامت امام سجاد(ع) بود.

وی افزود: ترویج مکتب شیعه و معارف اسلامی و مکتب های علمی در اقصی نقاط بلاد اسلامی را از مهمترین اهداف دوران امامت حضرت امام محمد باقر(ع) تا امامت حضرت امام موسی کاظم دانست.

میر موسی با بیان اینکه تقویت پایگاه های مردمی از مهمترین اهداف دوران امامت حضرت رضا(ع) تا امامت امام حسن عسکری (ع) بود گفت: مردمی بودن ائمه اطهار (ع) در این دوره موجب محدودیت، حصر و زندان آنها شده است.

بر پایه این گزارش؛ جشن میلاد امام رضا(ع) در مراسم صبحگاه اداری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.