به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین شکوهی‌نسب اعتیاد را یکی از جرائم صدرنشین شهرستان خواند و افزود: یکی از مسائلی که بنیان و ریشه خانواده را می سوزاند اعتیاد است که در این زمینه تا کنون  اقدامات زیادی انجام صورت گرفته است.

وی  با تاکید بر اهمیت تحکیم بنیان خانواده، اظهار داشت: مراجعه به دستگاه قضائی به علت مشکلات جزئی، با لجبازی تبدیل به مشکلات بزرگتری می‌شود.

وی با اشاره به وجود ازدواج های بدون ثبت در این شهرستان ابراز داشت: در 8ماه سال جاری  بیش از 40 مورد ازدواج بدون ثبت داشته‌ایم که مشکلاتی برای خانواده‌ها به‌وجود آورده است.

رئیس دادگستری شهرستان منوجان اظهار کرد: ایراد ضرب و جرح نوعا بر اثر اختلافات  خانوادگی و اختلافات ملکی بالاترین جرم از 10 جرم اول شهرستان است.

حسین شکوهی نسب با بیان اینکه  عمدتا علل ضرب و جرح به خاطر اختلافات ملکی و اختلاف‌های خانودگی می باشد،افزود:علل ضرب و جرح  باید بررسی و ریشه‌یابی  گردد و اقدامات لازم جهت جلوگیری و کاهش آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه  خوشبختانه شاهدجرائم خشن در شهرستان منوجان نیستیم،تاکید کرد: باید از همه ظرفیت‌ها برای کاهش این نوع جرائم در شهرستان استفاده شود