به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر رضا امیری در  مراسم افتتاحیه مرکز آموزش های تخصصی حهاددانشگاهی در شعبه هوانیروز کرمان ضمن تبریک ولادت امام موسی کاظم (ع) گفت: هوانیروز در دوران دفاع مقدس نقش اثرگذاری را ایفا کردند.

وی هوانیروز را در مدیریت بحران بسیار تاثیر گذار دانست و اظهار کرد: در حقیقت در مواقع بحراین نیروی هوانیروز سریعترین ارگان ها برای امداد و نجات و مدیریت بحران می باشند.

معاون پشتیبانی، امور مالی و اداری جهاد دانشگاهی استان کرمان از سرعت عمل و پیگیری های بی نظیر هوانیروز سخن به میان آورد و تصریح کرد: هوانیروز شهدای زیادی در دفاع از این مرز و بوم تقدیم انقلاب نموده است.

وی با بیان این مطلب که جهاد دانشگاهی چهار حوزه فعالیتی دارد، عنوان کرد: آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و پشتیبانی مالی و اداری از حوزه های مهم جهاددانشگاهی کرمان می باشند.

امیری از حوزه آموشی جهاددانشگاهی سخن گفت و اعلام کرد: جهاددانشگاهی در دو حوزه آموزش بلند مدت و کوتاه مدت فعالیت دارد، قابل ذکر است که جهاددانشگاهی کرمان با 23 مرکز آموزش کوتاه مدت بزرگترین مرکز آموزشی کوتاه مدت کشور می باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی و موسسات آموزش عالی بخش های آموزشی بلند مدت جهاد دانشگاهی را تشکیل می دهند.

معاون پشتیبانی، امور مالی و اداری جهاد دانشگاهی استان کرمان به حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی اشاره و ابراز کرد: ایسنا، ایکنا، سازمان انتشارات از مهمترین بخش های حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی می باشد، ضمن آنکه مراسمات مذهبی و ملی؛ مرکز افکار سنجی دانشگاهی استان کرمان از دیگر بخش های مهم حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی می باشند.

وی هدف مرکز پژوهشی جهاددانشگاهی را آموزشی و پژوهشی دانست و اظهار کرد: هدف از راه اندازی مرکز آموزشی در مجتمع هوانیروز کرمان آموزشی و پژوهشی می باشد که این مرکز آموزشی کوتاه مدت جهاددانشگاهی است.