به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ "محمود وفایی" در این خصوص افزود: این گروه خبری از تاریخ 2 الی 15 آذرماه جاری از اثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استانهای خوزستان، اصفهان، یزد، کرمان، فارس و گیلان عکس، گزارش و فیلم تهیه می کنند.

وی با بیان اینکه گروه خبری تلویزیون CCTV کشور چین بیش از ده نفر هستند، تاکید کرد: این گروه پس از ورود به کرمان عازم شهر بم می شوند تا از ارگ تاریخی این شهر و سایر جاذبه های گردشگری و اقتصادی شهرستان بم گزارش تهیه کنند.

وفایی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعدادی از شبکه های تلویزیونی کشورهای مختلف جهان درخواست صدور مجوز جهت تهیه فیلم و گزارش از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان کرمان را دارند، بیان داشت: با توجه به اینکه استان کرمان دارای بیشترین آثار طبیعی و تاریخی دارای ثبت جهانی در کشور است و معرفی و شناساندن این آثار از الویتهای این اداره کل می باشد بنابراین همکاری با شبکه های تلویزیونی داخل و خارج از کشور به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حضور هر چه بیشتر شبکه های تلویزیونی ایرانی و خارجی در استان کرمان می تواند به جذب گردشگران کمک کند.