به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ آیین استقبال از پیکر شهدای گمنام صبح شنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، فرماندار کرمان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان و مردم شهیدپرور در فرودگاه بین المللی کرمان برگزار شد.

پیکر شهدای گمنام پس از استقبال از فرودگاه بین المللی کرمان با حضور قشرهای مختلف مردم به سمت حسینیه ثارالله مشایعت شدند و این در حالیست که آئین وداع با 10 شهید گمنام شامگاه شنبه 6 آذرماه بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله کرمان برگزار می گردد.

آیین تشییع و تدفین شهدای گمنام کرمان که در عملیات های والفجر، والفجر یک، والفجر 8، خیبر و کربلای 5 و در مناطق فکه، ام الرصاص، فاو، جزیره مجنون، به شهادت رسیده اند، هشتم آذر سال جاری مصادف با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) راس ساعت هشت و 30 دقیقه در شهرهای ماهان، زهکلوت شهرستان رودبار جنوب، اندوهجردِ شهداد و نگار برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است پیکر سه شهید گمنام در شهر ماهان تشییع و تدفین می شوند، نخستین آنها 22 ساله و سوم دی 1365 در عملیات کربلای چهار در محل ام الرصاص، دومین شهید در سوم اسفند 1362 در جزیره مجنون و عملیات خیبر در سن 18 سالگی و سومین شهید 21 فروردین 1362 و در سن 24 سالگی در عملیات والفجر یک در محل فکه شهد شیرین شهادت را نوشیدند.

پیکر سه شهید نیز در زهکلوت از توابع شهرستان رودبارجنوب تشییع و به خاک سپرده خواهند شد که نخستین شهید این منطقه نیز متعلق به عملیات والفجر یک در منطقه فکه است که 21 فروردین 1362 در سن 17 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

دومین شهید منطقه زهکلوت در سن 29 سالگی و 20 بهمن سال 1364 در عملیات والفجر هشت در منطقه فاو و دیگر شهید این منطقه 17 ساله و در عملیات خیبر در جزیره مجنون سوم اسفندماه 1362 به شهادت رسیده است.

2 شهید بزرگواری که در شهر اندوهجرد به خاک سپرده می شوند، به ترتیب 32 ساله سوم اسفند 1362 در عملیات خیبر و در جزیره مجنون و شهید دیگر 19 ساله 21 فروردین 1362 در عملیات والفجر یک در منطقه فکه به شهادت رسیده اند.

پیکر 2 شهید والامقامی که در شهر نگار از توابع شهرستان بردسیر تشییع و به خاک سپرده می شوند، به ترتیب 17 ساله و در دوم فروردین 1362 در عملیات والفجر منطقه فکه و 26 ساله است که سوم اسفند 1362 در عملیات خیبر و جزیره مجنون به شهادت رسیده است.