به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ متن کامل بیانیه حزب کارگزاران سازندگی به شرح ذیل است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاء لِلّهِ وَلَوْ عَلَى أَنفُسِکُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالأَقْرَبِینَ»
اى کسانى‌که ایمان آورده‏‌اید، پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید، هرچند به زیان خودتان یا [به زیان] پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد؛ «سوره نساء، آیه 135»

 

١٦آذر روز آغازین جنبشی بود که از دل آن شعله های آتش استقلال طلبی و آزادی خواهی ملت ایران به هوا برخاست. آتشی که همواره سینه این سرزمین را می شکافد و شراری تازه تر می افکند. 16آذر که در تاریخ این مرز و بوم، نماد ایستادگی، آزادگی و شهادت دانشجویان در برابر استبداد، تک صدایی و تک گویی بوده، همواره در تار و پود ذهن ایرانیان، یادآور زنده نگاه داشتن اصل انسانیت و نفی هرگونه سرسپردگی و تن دادن به سخن ناحق است. اصلی که با تلفیق موازین دین مبین اسلام پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، توانست گفتمانی نو به سپهر سیاسی قرن بیستم، دیکته کند. گفتمانی که بی‌شک بالندگی آن با نام افرادی همچون امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، دو چندان شده است. 
با این اوصاف، جای بسی شگفتی است که برخی از جناح‌های سیاسی با مطرح کردن خواسته‌های غیرقانونی، غیرمنطقی و حتی غیرشرعی خود، زیر پا گذاشتن اصول و اهداف انقلاب اسلامی را به ذهن متبادر می‌سازند. در عین حال، همه ما معتقدیم صرفاً با گام برداشتن در چارچوب قانون و رعایت اصل تساوی و برابری در پیشگاه قانون، می توان اعتقاد و التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اثبات رساند. لیکن احترام به نظر مخالف و قائل شدن حق بیان برای گروه‌های سیاسی رقیب، از ممیزه‌های ارکان نظام سیاسی اسلامی است. چراکه نمی‌توان از اسلام راستین دم زد، ولی حقی برای دیگران و به ویژه مخالفین قائل نشد؛ نمی‌توان جناح مخالف را به "مرزشکنی، هنجارشکنی، حاشیه‌سازی و جریان‌سازی‌های خاص" منتسب کرد و پس از آن اعتلای ایران اسلامی را آرزو کرد؛ نمی‌توان از واژه مبهم و نارسای "به صلاح ندانستن" استفاده کرد و آن را "اعتدال" نام گذاشت. 
رویه ای که متأسفانه از مشهد الرضا(ع) آغاز شد و با لغو سخنرانی علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی، همان مجلسی که امام خمینی(ره) آن را در رأس امور دانست، بسیاری از دلسوزان نظام را نگران کرد. لاجرم این پرسش در ذهن هر انسان آزاده‌ای شکل می‌گیرد که کدام اصل از مبانی دینی و کدام اصل از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران این حق را به عده‌ای انگشت شمار می‌دهد تا با دلایل واهی و شخصی در برابر خواست عمومی و حقی که مردم به نماینده خودشان تفویض کرده اند،  نظر خود را تحمیل کنند؟!
ناگفته پیداست، این رویه در آستانه انتخابات پیش رو نمی‌تواند با ساحت مردم‌سالاری، به ویژه مردم‌سالاری دینی سازگار باشد و باید اذعان کرد آنچه در مشهد اتفاق افتاد، اشتباهی بود که هیچ توجیه قانونی و شرعی نتوانست پشتوانه آن قرار گیرد و متأسفانه عده ای خواهان تکرار همین رفتار غیرقانونی و مغایر با اصول اسلامی و جمهوری در کرمان هستند. 
چگونه می توان از سویی مردم را از شنیدن سخنان انسانی که با اعتماد مردم و با افتخار، بر کرسی قانونگذاری این سرزمین به حق تکیه زده محروم کرد و از سویی دیگر ایشان را ولی نعمت و صاحب این نظام و انقلاب دانست؟
این خود رأیی و هرج و مرج را چگونه می توان  توجیه کرد؟ آیا این گونه اظهار نظرها، نافی اصل وحدت در کشور نیست؟
در همین راستا، حزب کارگزاران سازندگی استان کرمان با دعوت از همه احزاب، گروه‌ها، جریانات و تشکل‌های سیاسی به خویشتن‌داری و سعه صدر، از دولت محترم و نمایندگان ایشان در استان کرمان، درخواست اجرای قانون و رعایت جانب عدل و انصاف در برخورداری همگان از حقوق قانونی خود را دارد.