به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در نشست با مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان با تقدیر از همراهی و تعامل  مسئولان دستگاه های اجرای این شهرستان ها با آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: درهرشهرستان و منطقه ای که  مشارکت و همکاری مسئولان و مردم در فعالیت های تعلیم تربیت بیشتر باشد، قدم های موثری در حوزه های آموزشی و پرورشی در آن مناطق برداشته می شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در همه ی کشورها مورد توجه است بیان داشت: مسیر توسعه پایدار و ماندگار هر کشور از آموزش و پرورش می گذرد.

محسن بیگی از شورای آموزش و پرورش به عنوان نماد مشارکت و همکاری سایر دستگاه های اجرایی در دستگاه تعلیم و تربیت نام برد و افزود: از مشارکت فکری و تصمیم سازی سایر دستگاه های اجرایی در قالب این شورا،  به منظور تحقق اهداف آموزش و پرورش استقبال می کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: کار تعلیم و تربیت به خودی خود سخت است، اما وقتی محدودیت در راه تحقق این هدف مهم وجود داشته باشد، نوعی ایثارگری و از خودگذشتگی است.

محمد محسن بیگی بر آموزش مهارت های زندگی در مدارس تاکید کرد و افزود: معلمان باید در مدارس زندگی کردن، باهم زندگی کردن، تلاش کردن، احترام به حقوق دیگران و مطالبه حقوق خود را یاد بدهند.

وی با بیان اینکه کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی مهمترین هدف ماست بیان داشت: توانمند سازی معلمان مهمترین دغدغه ما در این زمینه است، زیرا کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی بدون توانمند سازی معلمان امکان پذیر نیست.

محسن بیگی با بیان اینکه تجربه و تخصص در عملکرد ها خودشان را خوب نشان می دهند تاکید کرد: باید از تجربه معلمان شاخص  که مبتنی برعلم و تخصص است، در راستای کیفیت بخشی  به فعالیت های آموزشی و پرورشی استفاده کنیم.

وی بر نظارت مستمر بر فعالیت های مدرسه و حضور در جمع معلمان توسط کارکنان حوزه اداری تاکید و تصریح کرد: ارتباط و تعامل مسئولان آموزش و پرورش با معلمان موجب ایجاد انگیزه و نشاط و پویایی در مدارس می شود.

محسن بیگی با عنوان اینکه  تعلیم و تربیت با دستورالعمل جواب نمی دهد گفت: معلم حرف اول و آخر را در آموزش و پرورش می زند، پس اگر در معلم ایجاد حساسیت شود و  او احساس درد کند، با مسئولیت پذیری وظیفه اش را به خوبی انجام می دهد.

  مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بازدید میدانی از مدارس را ضروری خواند و خاطر نشان کرد: مسئولان باید در مدرسه حضور پیدا کنند، زیرا بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش در مدارس حل می شوند.

محمد محسن بیگی عنوان کرد: بودجه های اختصاصی دولت جوابگوی نیازهای آموزش و پرورش نیست و باید برای رفع مشکلات از ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی استفاده کنیم.

 وی با بیان اینکه باید مطالبه گری و پرسشگری در دانش آموزان نهادینه شود گفت: استفاده از عقلانیت و تفکر باید سرلوحه کار افراد قرار گیرد.

محسن بیگی با بیان اینکه کهنوج با نام مبارک شهید شهسواری ،شناخته می شود، گفت: حرکت متفکرانه و متحولانه شهید شهسواری، باعث شناخت کهنوج در استان، کشور و جهان شده است.

برپایه این گزارش: نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با مدیرات ادارات آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان با حضور نماینده مردم شهرستان های کهنوج، روبار، منوجان، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.