به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین زین الصالحین در شورای اداری استان کرمان افزود: بر مبنای آمار سال 90 جمعیت استان کرمان سه میلیون و 172 هزار و 75 نفر بوده که رتبه نهم کشوری را در این زمینه به خود اختصاص داده ایم.

وی بااشاره به اینکه چهار میلیون و 550 هزار سند هویتی مردم استان کرمان در سه سال گذشته الکترونیکی شده است، ادامه داد: صدور کارت ملی هوشمند از 182 قطعه به 770 هزار قطعه افزایش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان بیان کرد: با تلاش مجموعه ثبت احوال استان کرمان تاکنون 700 هزار شناسنامه مکانیزه درسطح این استان صادر و تحویل افراد شده است.

زین الصالحین با تاکید براینکه اداره کل ثبت احوال استان کرمان در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده است، ادامه داد: برون سپاری خدمات به بخش دولتی، واگذاری خدمات ثبتی به 66 دفتر پیشخوان دولت و ایجاد 405 فرصت شغلی در این دفاتر از جمله خدمات ثبت احوال در راستای تسهیل امور مردم بوده است.

وی یادآور شد: هفت پروژه احداث ساختمان های اداری ثبت احوال با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان تا پایان سال آینده بهره برداری خواهند شد.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با تاکید بر اینکه ثت احوال از بدو تولد تا پایان زندگی در خدمت مردم است، گفت: در حال حاضر 27 اداره ثبت احوال و چهار نمایندگی این اداره کل در سطح استان فعالیت دارند.