به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حمید رضا دعاگویی معاون پژوهش، برنماه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان در آیین افتتاح این نمایشگاه خاطر نشان کرد:  این نمایشگاه توسط سازمان اسناد ملی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان و انجمن ایرانی تاریخ راه اندازی شد و به مدت یک هفته دایر است.

وی تقویت حس هویت ملی، مذهبی و فرهنگی افراد جامعه، تاثیر گذاری و تشویق فرهنگ دوستان به ویژه فرهنگیان، دبیران، اساتید دانشگاهی و مورخان  در جهت جمع آوری اسناد آموزش و پرورش به منظور تدوین تاریخ جامع آموزش و پرورش کشور را از مهمترین اهداف راه اندازی این نمایشگاه دانست.

دعاگویی گفت: بعد از پایان این نمایشگاه اسناد آموزش و پرورش استان در غرفه ویژه ای در موزه دارالفنون به نمایش گذاشته می شود.

شایان ذکر است:  درحاشیه آاین افتتاح این نمایشگاه 14 هزار برگ سند آموزش و پرورش استان کرمان به صورت مصور و در قالب هارد به صورت اسکن شده   به سازمان اسناد ملی کشور جهت حفظ و نگهداری از آفات( ضد عفونی، اسید زدایی و مرمت ) اهدا شد.

بر پایه این گزارش: نمایشگاه اسناد تاریخی آموزش و پرورش استان کرمان  با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان سازمان اسناد ملی کشور و اعضای انجمن ایرانی تاریخ  راه اندازی شد.