به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ "محمود وفایی" با اشاره به برپایی دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران در کرمان، افزود: این نمایشگاه با 160 غرفه صنایع دستی و سوغات برپا می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با حضور 31 استان و 20 شهرستان کشور برپا می شود، اظهار داشت: راه اندازی غرفه های ویژه ورک شاپ از هنرهای سنتی کرمان و سه سیاه چادر عشایری نیز در حاشیه نمایشگاه مذکور به اجرا درخواهد آمد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه از اهتمام این اداره کل بر ایجاد بازارچه صنایع دستی دائمی در کرمان خبر داد و گفت: خوشبختانه برپایی بازارچه و نمایشگاههای صنایع دستی در سالهای اخیر تاثیر زیادی بر فرهنگ استفاده از صنایع دستی و وارد شدن ان در سبد خانوار داشته است .

وی برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی را موجب معرفی هنرهای سنتی به مردم وعلاقه مند ساختن انها به فعالیت در این حوزه دانست و افزود: با برگزاری این گونه نمایشگاه ها شاهد حضور حداکثری مردم و مسافران در کرمان هستیم که این مسئله می تواند در پیوند دادن دو حوزه گردشگری و صنایع دستی نیز مفید واقع شود.

وفایی با اشاره به اینکه در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی،بر توسعه صنایع دستی تاکید شده است، بیان داشت: با توجه به این مسئله برپایی نمایشگاههای دائمی و موقت در ایام مختلف سال در دستور کار قرار گرفته است.