«ما از روز اول، تصمیم گرفتیم با صداقت، راستگویی و شفافیت با هم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم».

« اگر دروغ در این کشور گسترش یابد، پیشرفت از آن رخت بر می‌بندد ما سال‌ها حرف‌های دروغ را شنیدیم و دیدیم که کشور به واسطه این سخنان در مسیر پرتگاه قرار گرفت».

این جملات را دکتر حسن روحانی در سفرش به کرمان خطاب به مردم این استان بیان نمود. تاکید روحانی بر پرهیز از دروغ همان چیزی است که کشور ما ایران بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارد؛ چرا که هشت سال سیاه نمایی و دروغ پردازی سبب شده بود که اخلاق حلقه مفقوده‌ای در گفتمان‌ها شود و دروغ نقش حاکمیتی پیدا کند. امروز حسن روحانی که چهار سال هدایت کشور را با تکیه بر راستگویی، صداقت و شفافیت بر عهده داشت، دوباره برای ایران، برای اسلام و برای اعتدال پا به عرصه رقابت گذاشته است و مجددا همانند چهار سال پیش بر صداقت تاکید دارد. او صبح شنبه درحالی در جمع مردم کرمان سخن می‌گفت که روز قبلش در برنامه مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری محمدباقر قالیباف به دوربین نگاه می‌کرد و مقتدرانه دروغ می‌گفت، پس باید به روحانی حق دهیم که از این بابت نگران باشد و بگوید اگر دروغ در این کشور گسترش یابد، پیشرفت از آن رخت بر می‌بندد.

روحانی نگران نسل‌های آینده ایران است که مبادا دروغ و عوامفریبی دامن آن نسل‌ها را بگیرد و از مدار اخلاق خارج‌شان کند. روحانی نگران است که مبادا دروغ در کشور نهادینه شود. او در تمام طول این چهار سال و حتی در میتینگ‌های انتخاباتی‌اش در سال 92 با مردم روراست بوده است و صادقانه مشکلات را بیان نموده است. او با ایستادگی برای جلوگیری از فیلترینگ فضاهای مجازی نشان داد که دنبال شفافیت است چرا که از طریق شبکه‌های اجتماعی است که مردم حقایق را دریافته‌اند و متوجه شده‌اند در حوزه‌های گوناگون چه اتفاقاتی در حال روی دادن است. عده‌ای به دنبال آن هستند که روحانی را منصرف کنند و از ادامه راه بازگردانند تا مجددا دروغ و سیاه نمایی را در کشور حاکم کنند؛ اما این عده نمی‌دانند که راه ادامه دارد و مسیر عدالت، اصلاحات، صداقت، شفافیت و اعتدال ادامه خواهد داشت.

پس من به دکتر حسن روحانی رای می‌دهم تا دروغ از این دیار ریشه کن شود.