رضا سلطانی مدیر توانمند و موفق پرورش اندام کشورمان در گفت و گو با برنا ادامه داد: ما در این رشته تمام تلاش خودمان را انجام دادیم تا بتوانیم در مسیر درستی حرکت کند و جوانان جامعه بتوانند در یک چهارچوب اصولی به این رشته بپردازند که به لطف خداوند و کمک دوستان خوبمان از جمله جناب پورعلی فرد رییس محترم فدراسیون توانستیم موفق عمل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که از زمانی که شما مدیر تیم های ملی پرورش اندام کشورمان شدید، موفقیت های زیادی را به همراه تیم ملی کسب کرده اید. دلیل این موفقیت ها چیست، اظهار داشت: زمانی که به فدراسیون آمدم، رئیس محترم فدراسیون به من اختیار تام داد. من هم تمام تلاشم را کردم تا برای کشورم افتخار آفرینی کنم. از آنجایی که من زیر و بم این رشته را می شناختم سعی کردم در حد توانم موانع و کاستی هایی که باعث می شد بچه های ما موفق نشوند را رفع کنم.

سلطانی افزود: به عنوان مثال اردوهای ما منظم برگزار شد و انتخابی تیم ملی بدون یک حاشیه کوچک برگزار شد. خوشبختانه بچه های تیم ملی هم به من اعتقاد زیادی دارند و هرچه می گویم با جان و دل قبول می کنند.

مدیر تیم های ملی پرورش اندام ایران با وی در خصوص معضل دوپینگ در رشته بدنسازی، عنوان کرد: باشگاه‎های بدنسازی زیادی در سطح کشور خصوصا در تهران وجود دارند. به همین نسبت تعداد ورزشکاران زیادی هم در این رشته فعالیت می‎کنند. متاسفانه در این بین عده‎ای طمعه افراد سودجویی که تعدادشان هم کم نیست، می‎‎شوند.

وی اضافه کرد: متاسفانه شاهد هستیم که این روزها در باشگاه‎های کشور این افراد مکمل‎ها و داروهای غیرمجاز را به جوانان می‎فروشند. با توجه به قانون، فدراسیون بدنسازی حق نظارت بر باشگاه‎های بدنسازی را ندارد و این امر بر عهده کمیسیون ماده 5 ادارات کل ورزش و جوانان استان‎ها است.
سلطانی با بیان این که «دوپینگ تبدیل به معضلی بزرگ در باشگاه‎های ورزشی شده است.» خاطرنشان کرد: تعدادی از ورزشکاران حرفه‎ای این رشته،‎ علم کافی از این موارد را دارند و می‎دانند که چگونه باید از مکمل‎ها استفاده کرد؛ اما افراد تازه کار و مبتدی هیچ اطلاعی از این مسائل ندارد و به دام بزرگی می‎افتند.
نایب رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان تهران ادامه داد: ادارات کل ورزش و جوانان بنا به تعدد باشگاه‎های کشور خصوصا در تهران و همچنین به دلیل کمبود نیروی انسانی، نمی‎تواند موضوع نظارت را به خوبی انجام بدهند. 3 هزار باشگاه بدنسازی در تهران فعالیت می‎کند و تعداد کارمندان کمیسیون ماده 5 کمتر از انگشتان یک دست است، واقعا در این شرایط نظارت سخت است. امید است این نظارت به فدراسیون سپرده شود و فدراسیون هم از طریق هیئت‎های استانی بتواند کار نظارت را انجام بدهد.

رضا سلطانی در پایان با اشاره به افتخارآفرینی‌های پیاپی تیم‌های ملی پرورش اندام گفت: ما توانسته ایم به لطف خدا قدرت اول آسیا شویم و در جهان نیز در چند سال اخیر توانسته ایم مدالهای زیادی به دست آوریم و جایگاه ثابتی در سکوی قهرمانی داشته باشیم امیدوارم مسئولین نگاه ویژه ای به این رشته پرطرفدار داشته باشند رشته ای که شاهد هستیم در سرتاسر ایران و تمامی محله های کشور مردم و جوانان ما مشغول تمرین و پرداختن به این رشته هستند.