به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ امیر رضا آشورماهانی با اشاره به اینکه فلسفه اصلی ورزش، ایجاد شادابی، نشاط و سلامت افراد جامعه است، اظهار داشت: باشگاه ها در این مهم نقش بسیار تعیین کننده ای دارند ، لذا بایستی از سوی افراد مسئول بر عملکرد باشگاه‌ها و مدیران ورزشی نظارت جدی اعمال شود تا پیشاپیش از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود و رفته رفته به سمت جامعه ای سالم حرکت نماییم .

وی تصریح کرد : اگر باشگاه‌های ما که اکثر آنها از عنوان فرهنگی و ورزشی استفاده می‌کنند، به وظیفه اصلی خود در تربیت ورزشکارانی با روحیه پهلوانی و ترویج فرهنگ اخلاق‌مداری توجه ویژه نداشته باشند، نمی‌توانیم امیدوار به داشتن جامعه‌ای سالم باشیم.

آشورماهانی همچنین با تشکر و قدردانی از اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان به جهت نظارت جدی بر حسن انجام وظیفه باشگاه ها ، خاطر نشان کرد:  هیأت اسکیت استان کرمان هم نظارت دقیق بر عملکرد باشگاه های ورزشی اسکیت استان را ، از نیمه دوم شهریور ماه امسال در دستور کار خود قرار خواهد داد .

وی بیان داشت : برای این منظور تیم‌های نظارتی و بازرسی هیأت اسکیت استان تدارک دیده شده است و تلاش می‌کنیم که از تمام پیست های ورزشی و باشگاه‌های خصوصی و دولتی فعال استان در رشته اسکیت بر اساس شاخص های درجه بندی باشگاه های ورزشی بازرسی های لازم بعمل آید .

رئیس هیئت اسکیت استان کرمان درباره اهداف پیش‌بینی شده برای این طرح نیز گفت: در مرحله نخست این طرح ، عملکرد مدیران باشگاه‌ها و اماکن ورزشی اسکیت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و به موازات آن مربیان ، امکانات ، تجهیزات ، کاستی‌ها و کمبودهای موجود در باشگاه ها شناسایی خواهد شد تا در زمان تعیین شده اقدام به رفع مشکلات ضروری شود و در ادامه تلاش خواهد شد تا هر یک از باشگاه هاى اسکیت بر حسب امتیازات بدست آورده برای مدت یکسال درجه بندی شوند .

 آشورماهانی در پایان اضافه کرد: سالم‌ سازی و استاندارد سازی پیست ها و باشگاه های ورزشی اسکیت از جمله مهمترین اهداف اجرای طرح فوق است که خوشبختانه پیش بینی می شود مدیران باشگاه های اسکیت نهایت همکاری را در اجرای این طرح خواهند داشت ، البته در صورتی که مدیران باشگاه‌های اسکیت همراهی لازم را با بازرسان و ناظران هیأت نداشته باشند، برخوردهای قانونی با آنها انجام خواهد شد .