به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علیرضا رزم حسینی  به اتفاق سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل نوسازی مدارس استان از روند عملیات احداث مدرسه شش کلاسه بقیه الله شهر کرمان بازدید کرد.

زمین این مدرسه در سال 1392 از سوی ابوی شهید والامقام محمد حسین یوسف الهی(قائم مقام فرمانده واحداطلاعات وعملیات لشگر 41ثارالله) به آموزش و پرورش اهدا می شود و در این راستا اداره کل نوسازی مدارس نیز عملیات احداث مدرسه شش کلاسه بقیه الله را پس از تخصیص ردیف بودجه ای، در 30 بهمن 1393 آغاز نمود.

مدرسه شش کلاسه بقیه الله در هزار و 400 متر زیربنا و در سه طبقه در حال احداث است که در حال حاضر با مشکلات مالی مواجه شده است بگونه ای که برای اتمام آن به هزینه ای بالغ بر 800 میلیون تومان نیاز می باشد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطر همرزمش ( سردار شهید محمدحسین یوسف الهی) از این پروژه بازدید و برای اتمام این پروژه اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان اختصاص داد.

این پروژه قرار است پس از تخصیص اعتبارات، در ایام الله دهه فجر به بهره برداری برسد و میزبان دانش پژوهان و دانش آموزان مقطع دبیرستان دوره دوم (راهنمایی) باشد.

 

****سردار شهید محمدحسین یوسف الهی

لازم به ذکر است که شهید محمد حسین یوسف الهی در سال 1340 هجری شمسی در شهر «کرمان» متولد شد، پدرش فرهنگی بود و در آموزش و پرورش خدمت می کرد. آغاز جنگ عراق علیه ایران در لشکر 41 ثارالله واحد اطلاعات و عملیات به فعالیت خود ادامه داد و بعدها به عنوان جانشین فرمانده این واحد انتخاب شد. در طول جنگ پنج مرتبه به سختی مجروح شد و بالاخره آخرین بار در عملیات والفجر هشت به دلیل مصدومیت حاصل از بمبهای شیمیایی در بیست و هفتم بهمن ماه سال 1364 در بیمارستان لبافی نژاد تهران به وجه الله نظر کرد. زندگی سراسر معنوی او برای همه کسانی که اهل حق و حقیقت اند درسی ابدی و انسان ساز است.

پس از شهادت سردار شهید محمدحسین یوسف الهی، ابوی این شهید والامقام، منزل خود را به یاد فرزندش، به آموزش و پرورش اهدا می کند و اداره کل نوسازی مدارس نیز عملیات احداث این پروژه را آغاز نموده است.

 

****بازدید از روند احداث مسجد حضرت ابراهیم(ع)

استاندار کرمان همچنین از روند احداث مسجد حضرت ابراهیم(ع) واقع در خیابان جامی بازدید کرد و خواستار شد این پروژه با پیگیری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، در دستور کار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان قرار گیرد.

عملیات احداث مسجد حضرت ابراهیم نیز از تیرماه 1395 با کمک های خیرین و مردم ولایتمدار و مومن کرمان آغاز شده است.