به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سردار "رضا بنی اسدی فر" در تشریح این خبر، گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان نرماشیر در ایستگاه بازرسی موقت در محور اصلی این شهر به یک دستگاه خودروی تیگو و یک دستگاه کامیون ترانزیت مشکوک شدند و آن ها را متوقف کردند.

 وی افزود: این دو خودروی سبک و سنگین به پارکینگ منتقل و در بازرسی از خودروی تیگو 17کیلوگرم هروئین و از کامیون نیز10کیلو و 700گرم هروئین کشف و در این رابطه 3قاچاقچی دستگیر شدند.

سردار بنی اسدی فر در تشریح عملیات دوم بیان داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بافت طی عملیاتی در جاده روستای"پیر" این شهرستان از یک دستگاه خودرو پژو121کیلو و 990 گرم تریاک و در یک عملیات دیگر در محور رابر-بافت با توقیف یک دستگاه خودروی تیبا 153کیلوگرم تریاک کشف و در این رابطه 3قاچاقچی را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: ماموران کلانتری 11شهرستان سیرجان نیز با انجام یک سری کار اطلاعاتی از نیت شوم قاچاقچیان جهت دپوی یک محموله مواد مخدر در این شهر و سپس انتقال آن به نقاط مرکزی کشور مطلع شدند.

سردار بنی اسدی فر اظهار داشت: در این راستا ماموران با گسترش چتر اطلاعاتی، خودروی قاچاقچیان را شناسایی و با انجام ردزنی، این خودرو را در یک تعمیرگاه توقیف کردند که در بازرسی از آن 291کیلوگرم تریاک کشف شد و در این رابطه 3متهم به دام افتادند.

وی محل عملیات دیگر را شهرستان ریگان ذکر و تصریح کرد: ماموران پلیس این شهرستان پس از کسب خبر در رابطه با عبور یک محموله مواد مخدر از محدوده این شهرستان در مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان مستقر و موفق شدند در یکی از محدوده های فرعی این حوزه از یک دستگاه خودروی متعلق به قاچاقچیان ۱۶۸کیلوگرم تریاک کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان در پایان خاطرنشان کرد: پلیس در راستای مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر همواره با جدیت تمام عمل می کند که در این رابطه نیاز است با انجام کار فرهنگی و افزایش سطح آگاهی عمومی، میزان گرایش و تقاضا را کاهش دهیم.