به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا فلاح با اعلام این خبر افزود: با توجه به رسالت خطیر و مهم جمعیت هلال احمر در امر ترویج و نشر فرهنگ بشردوستی در میان اقشار جامعه، سازمان جوانان هلال احمر به عنوان عامل اصلی در جذب و نگهداری مخاطب در این نهاد مردمی و بشردوستانه اقدام به اجرای طرح اردوهای بشردوستی در میان دبیران و اعضای برتر کانون های دانش آموزی در سطح مدارس کشور کرده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این برنامه ملی اظهار داشت: اردوهای دوستی باعث توانمندسازی دبیران، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی با ترویج کارگروهی، ترویج صلح و دوستی و ارتقاء اعتماد به نفس در میان دانش آموزان می شود.

فلاح با اشاره به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان در برگزاری سومین دوره اردوهای دوستی ویژه اعضای کانون های دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر گفت: آخرین مرحله از این اردوها از مورخ 12 لغایت 16 مردادماه سال جاری با حضور 150 نفر از دبیران و اعضای فعال کانون های دانش آموزی دختران از استان های فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، یزد و کرمان در اردوگاه شهید باهنر ماهان در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی، امدادی، آموزشی در این اردو اظهار داشت: دبیران و اعضای کانون های دانش آموزی شرکت کننده با حضور در کارگاه های آموزشی و تربیتی با سرفصل هایی همچون آشنایی با استان کرمان، مهارت های روبرویی با آسیب های اجتماعی و ساختار تشکیلاتی کنگره دانش آموزی آشنا می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه خاطرنشان کرد: اجرای مسابقات و بازی های فکری، بومی، ورزشی، گنج یابی و همچنین رصد ستارگان بخش دیگری از برنامه های تدوین شده در این اردوی فرهنگی و آموزشی است.

رضا فلاح در پایان با اشاره به بازدید های تفریحی و سیاحتی ویژه شرکت کنندگان در این اردو تصریح کرد: بازدید از آیین پهلوانی، حمام گنجعلیخان، بازار کرمان، موزه دفاع مقدس و همچنین کوهپمایی در مسیر آبشار سکنج ماهان همراه با آموزش نقشه خوانی و جهت یابی از سایر فعالیت های این اردوی دوستی خواهد بود.

لازم به ذکر سومین دوره اردوهای دوستی دبیران و اعضای برتر کانون های دانش آموزی هلال احمر ویژه پسران از مورخ 16 لغایت 20 مردادماه جاری با حضور استان های مذکور در اردوگاه شهید باهنر ماهان نیز برگزار خواهد شد.