به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محسن نیک ورز در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت:همزمان با مرکز استان در سیرجان هم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان با همراهی اداره اطلاعات، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و تعزیرات حکومتی طرح مبارزه با محتکران و مخلین نظام اقتصادی کشور را اجرایی نموده است.

این مقام قضائی خاطر نشان ساخت: در همین راستا بر حسب گزارش اداره اطلاعات شهرستان از چند عمده فروشی لاستیک شهرستان بازدید سرزده صورت گرفت که تعدادی زیادی حلقه لاستیک به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان کشف گردیده است.

وی با اعلام اینکه یک انبار کالای قاچاق ظروف آشپزخانه  هم کشف و پلمپ شده است، گفت:ارزش ریالی کالاهی احتکاری از این انبار نیز قریب به 2میلیارد تومان ارزیابی شده است.

این مقام قضائی عنوان کرد:پرونده این متخلفین جهت سیر مراحل اداری به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شده است و بزودی اجکام این پرونده ها جهت اطلاع عموم اعلام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان بیان کرد: مخلان نظام اقتصادی و احتکارکنندگان به عنوان پیاده نظام دشمن در عرصه جنگ اقتصادی محسوب می‌شوند و به حول قوه الهی دستگاه قضائی با کمک سایر نهاد‌های متولی محیط و عرصه را بر آنان تنگ و سخت خواهد کرد.

نیک ورز از عموم همشهریان فهیم شهرستان سیرجان درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه انبار کالا و اطلاع از احتکار کالاهای ضروری و مصرفی با نهادهای نظارتی همکاری لازم را داشته باشند.