به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدجواد فدائی در صد و دهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان (گام دوم مثلث توسعه) که با حضور رزم حسینی استاندار سابق کرمان در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری برگزار شد، افزود: موضوعاتی که در رشد بهره وری در استان تاثیر دارد، براساس یک فرمول و برنامه زمانبندی مشخص تهیه و ارائه شود.

وی با اشاره به برنامه بهره وری و مدیریت که از سوی اتاق بازرگانی کرمان تهیه و ارائه شد، یادآورشد: برای بهره وری بالای آب باید از روش های آبیاری مدرن استفاده کرد و در این خصوص دولت اعتبارات خوبی اختصاص داده که بعضا 85 درصد این اعتبارات به صورت بلاعوض می باشد اما تاکنون از این اعتبارات به طور کامل استفاده نشده است.

سرپرست استانداری کرمان در ادامه با انتقاد از رتبه هفدهم استان کرمان در ارزیابی عملکرد تسهیلات رونق تولید در سال 96 در سطح کشور، تصریح کرد: متاسفانه استان کرمان در خصوص استفاده از امکانات و جذب اعتبارات جایگاه مطلوبی در سطح کشور نداشته است.

فدائی از روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت شمال و جنوب خواست که در جلسه آینده ستاد، ریز برنامه های خود را برای کاهش تعداد واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال استان را ارائه دهند.

وی با اشاره به نشست اخیرش با مدیران عامل بانک های کشور در تهران، پیرامون تسریع در پرداخت تسهیلات مورد نیاز پروژه های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان، خاطرنشان کرد: کاملا مشخص شده که ضعف ما در بعضی از مدیران استانی است و دید مدیران کشوری نسبت به مدیران استانی مثبت تر است.

سرپرست استانداری کرمان با تاکید براینکه هیچ موردی در خصوص ضعف سیستم بانکی از مدیران استانی قابل قبول نیست، گفت: از این پس اگر موردی در استان حل نشد ولی در تهران و با حضور مدیر کشوری موضوع مورد نظر حل شد، نشان دهنده ضعف مدیر استانی است که قابل قبول نمی باشد و در صورت تکرار، چنین مدیری دیگر جایگاهی در استان نخواهد داشت.

فدائی به دیدار اخیرش با مدیرعامل بانک سینای کشور در تهران اشاره کرد و افزود: آن جلسه ثمرات و نتایج خوبی در بر داشت و کاملا مشهود بود که مدیر استانی می توانست خیلی بهتر عمل نماید.