به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا فلاح با بیان اینکه تیم کاروان سلامت این استان در راستای کمک های بشردوستانه به اقشار اسیب دیده و متاثر از خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان از تاریخ 12 لغایت 18 مرداد ارائه خدمت نمود ، گفت: روستا های محروم شهرستان ایرانشهر هدف این کاروان بود

وی، با بیان اینکه 4 محور برای اجرای این طرح پیش بینی شده است، افزود: محور های درمانی و بهداشتی، معیشتی ،فرهنگی وآموزشی از جمله محور های مدنظر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان، با اشاره به این که بیش از 1400 نفر از خدمات درمانی و بهداشتی بهره مند شدند ، اظهارداشت: در این خصوص 30 نفر کادر پزشکی ،پیراپزشکی و بهداشتی متشکل از متخصص،اطفال ، داخلی ، زنان ، جراح ، دندانپزشک ، پزشک عمومی ، ماما ، پرستار ، روان شناس و...حضور داشتند.

وی، با بیان اینکه داروهای مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت افزود؛ 420نفر از خدمات دندانپزشکی ، 70 نفر از خدمات جراحی سرپایی (ختنه)، 80 نفر از خدمات بینایی سنجی و تحویل عینک و 100 نفر از خدمات مشاوره و روان شناسی بهره بردند.

رضا فلاح با اعلام این که بیش از 2500 بسته معیشتی شامل (حبوبات ، کنسروجات ، برنج ، روغن،آرد و.. ) و 850 ست بهداشتی و البسه بین نیازمندان توزیع شد تصریح کرد؛ برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه برای 35 نفر و اصلاح موی سر و خدمات بهداشتی برای 30 نفر از دیگر خدمات این طرح است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه به عیادت از بیماران بستری در بیمارستان ایرانشهر و برگزاری جنگ های شادی توسط گروه هنری استان و مجری شبکه دو و نسیم (خان عمو)اشاره کرد و گفت؛6 جنگ شادی در روستاها و یک جنگ شادی در شهر ایرانشهر برگزار که در این رابطه بیش از 1300 نفر از کودکان بهره مند شدند.

بنابر اعلام این گزارش در این طرح بیش از 75نفر از کارکنان و داوطلبین استان به همراه 15 دستگاه خودروی سواری ، 3 دستگاه آمبولانس ، 8 دستگاه خودروی وانت و 3 دستگاه کامیون حضور داشتند.