به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر سید وحید احمدی طباطبایی در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی فرودگاه کرمان اظهار داشت: در این پایگاه مسافران و حجاج به محض ورود به فرودگاه بر اساس برنامه مراقبت سندرمیک غربالگری می‌شوند.

وی ادامه داد: این برنامه مراقبت، در راستای اجرای مقررات بهداشتی بین المللی (IHR) و در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی فرودگاه انجام می شود.

دکتر احمدی طباطبایی ادامه داد: در مراقبت سندرمیک علائمی چون، سرفه، تب، دل درد، اسهال و غیره در افراد مورد بررسی قرار گرفته و موارد مشکوک به پزشک مستقر در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی ارجاع داده می شوند.

 وی گفت: در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی، آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری و مراقبت‌های بعد از بیماری به افراد داده می شود و شماره تماس افراد دارای علائم بیماری اخذ شده و پیگیری های بعدی به صورت فعال انجام می شود.

وی افزود: در این پایگاه ها بر اساس نوع سندرم، فرم‌هایی موجود بوده که تکمیل و در سامانه مربوطه ثبت می شوند و لوازمی همچون ماسک در اختیار افراد مشکوک به بیماری قرار داده می شود.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: اگر مواردی مشاهده شود که مربوط به شهرستان‌های تحت پوشش سایر دانشگاه ها باشد، همکاران ما جهت پیگیری موضوع سایر دانشگاه‌ها را در جریان قرار می دهند