به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مهدی سیاوشی در این خصوص افزود : در این نماد ، صدها قطعه کاشیِ شکسته با دست در کنار یکدیگر قرارگرفته و با ارتفاع هفت و عرض شش متر بر روی دیواری با طرح سنتی از معماری کرمان در کنارِ مسیر ماهان به کرمانِ محور گردشگری ملی هفت باغ علوی نصب شده است.

وی گفت : این دیوار با ارتفاع پنج و نیم و عرض دوازده متر به وسیله ی کاهگل ، تاج خشتی و ابزار گچی تزیین و نورپردازی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران علوی ماهان کرمان خاطرنشان کرد : طراحی و اجرای کاشی را مهندس نجمه اسفندیار پور و طراحی و اجرای دیوار را مهندس بهنام ملکی عهده دار بوده اند.

سیاوشی با گرامیداشت روز جهانی جهانگردی ، حمایت از صنایع دستی را در رونق گردشگری موثر دانست و یادآور شد : پیش از این و در راستای معرفی صنایع دستی استان کرمان دو نماد دار قالی دستباف کرمان و پته ی کرمان در محور گردشگری ملی هفت باغ علوی نصب شده است.

هفت باغ علوی محور گردشگری مصفا و برخوردار از فضای سبز ، نمادهای زیبا و مجموعه های متنوع پذیرایی ، تفریحی ، گردشگری و ورزشی است که دو شهر تاریخی و زیبای کرمان و ماهان را به یکدیگر متصل و فرصت مناسبی را ایجاد کرده است تا صنایع دستی ارزشمند استان کرمان معرفی شود.