به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری نسب در جلسه کمیته استانی ایران مهارت با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای استان، گفت: نیازمندی جامعه امروزی ما مهارت‌آموزی افراد است.

وی با اشاره به اینکه طرح "ایران مهارت" در ۱۰ درصد مدارس دولتی و در تمامی مدارس هیئت امنایی و غیر دولتی استان اجرا می‌شود، افزود: تمامی آموزش های ما باید در قالب مهارت آموزی به دانش آموزان باشد.

اسکندری نسب با بیان اینکه طرح مهارت ایران ویژه دانش آموزان متوسطه دوره اول میباشد، تصریح کرد: باید هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش افزایش پیدا کند تا آینده یک کارگر نظام تضمین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار داشت: طرح ایران مهارت می‌تواند بخشی از نیازهای کاری جامعه امروزی ما را برطرف کند.

وی به تربیت نیروی انسانی ماهر و کاربلد در جامعه امروزی تأکید کرد و گفت: افراد کاربلد در جامعه به هیچ عنوان بیکار نخواهند ماند و باید ورودی دانش آموزان به هنرستان ها افزایش پیدا کند.

احمد اسکندری نسب به توسعه و گسترش فرهنگ کار و مهارت آموزی در جامعه اشاره کرد و افزود: باید در راستای تغییر نگرش ها در جامعه حرکت کرد و توجه به آینده کاری جوانان جامعه باید مورد توجه همه مسئولان و به خصوص دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعداد های مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان را یکی از اهداف این طرح در دوره متوسطه اول عنوان کرد و گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول در نظام آموزشی رسمی دوره متوسطه و تاکید ریاست محترم جمهوری اسلامی در خصوص ارائه آموزش های مهارت محور به دانش آموزان طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت ایران مهارت با همکاری وزارت آموزش و پرورش مان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اجرا می‌شود.

وی ایجاد ارتباط بین آموزش رسمی و غیررسمی در دوره اول متوسطه را یکی دیگر از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: به توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی در طرح ایران مهارت توجه ویژه ای شده است.

برپایه این گزارش جلسه کمیته استانی طرح ایران مهارت با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، جهانگیری مدیر کل آموزش های فنی و حرفه ای استان، علی صباحی سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در محل سالن شهدای معلم معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد