به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ عباس ضیاء در گردهمایی راهبران آموزشی، سرگروههای آموزشی، رابطین طرح جابربن حیان، رابطین ارزشیابی کیفی توصیفی و رابطین درس پژوهی شهرستان‌ها و مناطق شمال استان کرمان، گفت: برنامه ریزی در خصوص کاهش نرخ تکرار پایه دانش آموزان دوره ابتدایی به ۸۸ درصد جزء برنامه های در دست اقدام برای سال تحصیلی جاری معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان است.

وی به اجرای طرح آموزش آداب و مهارت های زندگی اسلامی با شرکت بیش از ۹۴ درصد دانش آموزان ابتدایی استان کرمان در سال تحصیلی 98-97 اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری در ۱۳۰ کلاس پایه ششم توسعه فناوری های نوین در دوره ابتدایی اجرا خواهد شد.

عباس ضیاء به ارتقاء کیفیت عملکرد مدارس ابتدایی با اجرای برنامه تدبیر در یک هزار و ۵۰ آموزشگاه ابتدایی استان کرمان اشاره کرد و گفت: بهبود مدیریت و تسهیل نظارت و راهنمایی بر فعالیت های آموزشی، پرورشی، اداری مدارس روستایی و عشایری دارای کلاس های چند پایه در مناطق فاقد مجتمع های آموزشی از وظایف راهبران آموزشی است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان به اهداف وجود راهبر آموزشی در مدارس اشاره کرد و افزود: ارتقاء کیفیت امور آموزشی و پرورشی، ارتقای سطح مهارتهای حرفه ای معلمان، جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان با ارائه خدمات مشاوره ای از اهداف وجود راهبران آموزشی در مدارس است.

وی بازدید مستمر از مدارس حوزه تحت نظارت، هدایت معلمان در زمینه های استفاده از روش های نوین و آموزشی با تأکید بر روش های تلفیقی در کلاس های چند پایه را از وظایف راهبران آموزشی عنوان کرد و افزود: نظارت و توانمندسازی گروه های آموزشی جز برنامه‌های معاونت آموزش و ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان است.

بر پایه این گزارش گردهمایی راهبران آموزشی، سرگروه های آموزشی، رابطان طرح جابربن حیان، رابطان ارزشیابی کیفی توصیفی و رابطان درس پژوهی شهرستان‌ها و مناطق شمال استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، عباس ضیاء معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در محل سالن اجتماعات دبستان معرفت یک آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان برگزار شد.