به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری نسب در گردهمایی راهبران آموزشی، سرگروه های آموزشی، رابطه این طرح جابربن حیان، رابطان ارزشیابی کیفی توصیفی و رابطان درس پژوهی شهرستان‌ها و مناطق شمال استان، گفت: تربیت نسلی متخلق به اخلاق الهی، پژوهش باور، پژوهشگر، خلاق و نوآور جزو رسالت های آموزش و پرورش است.

وی با بیان این که معلمان ابتدایی در خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت هستند، افزود: مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت است که مهمترین رکنی که در مدرسه تحول ایجاد می‌کند مدیر مدرسه و معلم است.

اسکندری نسب نقش مدیران مدارس را در اجرای برنامه‌های تعلیم و تربیت مهم دانست و تصریح کرد: اگر مدیر مدرسه با برنامه‌ریزی کار کند و فضای پر از امید و نشاط وجود آورد معلم بهتر کار می کند و دانش آموز نیز بیشتر تلاش می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که راهبران آموزشی کارشان با ارزش و با اهمیت است، گفت: راهبران آموزشی باید هدف مدار، برنامه ریز و دانش بهروزی داشته باشند و بر اساس اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش حرکت کنند.

وی با بیان این که اگر برای همه دانش آموزان برنامه ای مدون داشته باشیم موفق خواهیم شد، افزود: در گذشته مهارت آموزی از دانش آموزان دریغ می شد اما امروز تکلیف دانش آموزان در قالب مهارت‌آموزی می‌تواند دانش آموزان را برای آموختن دانش همراه با مهارت زندگی برای آینده آماده کند.

احمد اسکندری نسب با بیان این که در طول سال های گذشته بیشترین آسیبی که دیدیم عدم توجه به آموزش ابتدایی بود، خاطر نشان کرد: باید به سمت تغییر نگاه ها و رویکردها در آموزش و پرورش حرکت کنیم و خدمت صادقانه برای اثرگذاری بیشتر را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی تربیت دانش آموزان خلاق، پژوهش محور و آشنا به مسائل روز را از اهداف مهم دستگاه تعلیم و تربیت عنوان کرد و بر اجرای این مهم توسط دست اندرکاران امر آموزش و پرورش تاکید کرد.

بر پایه این گزارش گردهمایی راهبران آموزشی، سرگروه های آموزشی، رابطان طرح جابربن حیان، رابطان ارزشیابی کیفی توصیفی و رابطان درس پژوهی شهرستان‌ها و مناطق شمال استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، عباس ضیاء معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در محل سالن اجتماعات دبستان معرفت یک آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان برگزار شد