به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد باقر اسلامی در این خصوص اظهار داشت: این جشنواره  توسط دادگستری کل استان کرمان و با همکاری برخی ادارات از جمله ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال و جنوب استان ، صدا و سیمای مرکز کرمان ، سپاه ثارالله ،خانه های مطبوعات ، بسیج رسانه ،کانون های کارشناسان ، وکلا و کارشناسان رسمی و قوه ، سردفتران اسناد رسمی و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار می شود.

وی به مهمترین اهداف این جشنواره اشاره کرد و افزود : ایجاد رقابت سالم و اصولی در بین اصحاب مطبوعات در حوزه قضایی و حقوقی ، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای حوزه قضایی استان برای جلب اعتماد عمومی ، ایجاد زمینه آموزش و بالابردن آگاهی های حقوقی و قضایی مردم و ایجاد انگیزه و رغبت در بین صاحبان رسانه در حوزه قضایی از مهمترین اهداف این جشنواره است.

اسلامی گفت : تلاش برای ارتقای سطح علمی و حرفه ای اصحاب رسانه در حوزه قضایی و حقوقی ، کشف و شناسایی استعدادها و پتانسیل های خبری و رسانه‌ای استان ، حمایت از خبرنگاران ، روزنامه نگاران و نویسندگان ، فعال سازی رسانه ها و استفاده بهینه از فرصتهای رسانه‌ای در جهت کاهش ورودی پرونده ها به محاکم  از دیگر اهداف این جشنواره است.

 این مقام مسئول با اعلام اینکه این جشنواره در سه رشته خبر، گزارش و مصاحبه برگزار می‌شود، افزود  : سعی داریم  با برگزاری این جشنواره از تلاش  ها و خدمات صاحبان رسانه در استان که در کاهش وقوع جرم موثر بودند تقدیر و تشکر نماییم.

 وی گفت  : برنامه ها و رویدادهای دستگاه های قضایی ، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی و  نقش وکیل و کانون وکلای رسمی دادگستری ، کارشناسان و کانون کارشناسان رسمی دادگستری ، وکیل و مرکز امور کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه ، کارشناس و مرکز امور کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه، دفاتر اسناد رسمی ، کانون سردفتران و دفتریاران و نقش دفاتر خدمات الکترونیک در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم از موضوعات این جشنواره است.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  استان کرمان با اعلام اینکه  زمان برگزاری جشنواره و اعلام نفرات برتر 25 آذرماه ۱۳۹۷ خواهد بود ، افزود  : متقاضیان از تاریخ 15 مهرماه تا 30 مهرماه ۹۷ مهلت دارند آثار خود را تحویل دهند و در تاریخ ۱ آبان ماه تا 30 آبان ماه ۹۷ داوری آثار انجام می‌شود.

 اسلامی به جوایز این جشنواره اشاره کرد و گفت : به مطبوعات اول تا سوم هر گروه شامل روزنامه های محلی ،هفته نامه ها ، دو هفته نامه ها و ماهنامه های محلی ، نمایندگی روزنامه های سراسری ، خبرگزاری های استانی ، و پایگاههای خبری استانی در هر رشته جوایز نقدی ، لوح سپاس و تندیس  دومین جشنواره انتخاب رسانه های برتر دستگاه قضایی رسانه و عدالت اهداء می‌شود همچنین به خبرنگاران برتر در هر رشته  و هر گروه  نیز جوایز ، لوح سپاس و تندیس  اهدا می شود.

 وی افزود : متقاضیان لازم است آثار خود را  براساس فراخوان به صورت فایل پی دی اف  به نشانی پست الکترونیکی  Edalat.kr.96@gmail.com  تا 30 مهر ماه 1397  ارسال کنند.