به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد جواد فدائی در جلسه بررسی نحوه فراهم کردن مقدمات ایجاد شهر هوشمند و دولت الکترونیک افزود: وقتی از میز خدمت در کشورهای پیشرفته صحبت می کنیم یعنی وقتی شما برای گرفتن پروانه هر کاری به سازمان مربوطه مراجعه می کنید در همان میز اول پرونده از شما اخذ می شود و دیگر نیازی به حضور شما نیست و حتی در برخی موارد پرونده بعد از انجام کار برای شما پست می شود.

وی با اشاره به استفاده از تجربه کشورهای صد در صدی در حوزه شهر هوشمند و دولت الکترونیک از مسئولان مربوط خواست: با تهیه و ارائه گزارشی از کشورهای برتر دنیا در حوزه های مذکور، زمینه توسعه دولت الکترونیک در استان فراهم شود.

مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: برای ایجاد دولت الکترونیک باید سه حوزه زیرساخت های مخابراتی، خدمات آنلاین و نیروی انسانی فراهم شود که ما در حوزه نیروی انسانی از کشورهای پیشرفته دنیا عقب تر نیستیم ولی در دو حوزه دیگر نیازمند اقداماتی هستیم.

بنا به گفته رحمتی؛ در بحث دولت الکترونیک امتیاز استان کرمان در سال 96، 225 بوده است و این در حالی است که میانگین امتیاز کشوری 130 است که نشان از جایگاه خوب استان در کشور از منظر ایجاد دولت الکترونیک است.

براساس مصوبات جلسه فوق مقرر شد کمیته توسعه دولت الکترونیک و شهر هوشمند در استان کرمان ایجاد شود.