به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمود عرب‌نژاد در این خصوص افزود: امسال، 62 هزار و 215 کرمانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین ثبت نام کردند. سال گذشته بیش از 45 هزار کرمانی در همایش بزرگ راهپیمایی اربعین شرکت کرده بودند.

وی تصریح کرد: امسال به دلیل نامشخص بودن قیمت ارز ثبت‌نام سامانه‌ی سما از پنجم مهر آغاز شد و در کرمان نیز ثبت نام از زائران کربلا از 15 مهر آغاز شد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت: برخی از زائران کرمان برای شرکت در پیاده روی اربعین و سفر به کربلا از استان‌های دیگر ویزا گرفته بودند و آمار دقیقی از این افراد در دست نیست.

وی گفت: خروجی زائران کرمانی به طرف عراق مرز شلمچه و چذابه بود لذا 41 هزار و 629 نفر از زائران از مرز شلمچه، 844 نفر از مرز چذابه و 20 هزار نفر از مرز مهران وارد کشور عراق شده‌اند.

عرب‌نژاد گفت: امسال قرار شد اتباع افغان ساکن در کرمان از طریق دفاتر کفالت اداره کل اتباع و سامانه‌ی سما برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام شوند.

وی افزود: امسال برای نام‌نویسی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) در استان کرمان 103 دفتر زیارتی ثابت و 20 دفتر موقت راه‌اندازی شد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه شهرستان کرمان با 28 هزار و 39 نفر رتبه‌ی نخست اعزام زائر به کربلا را داشته است، افزود: رفسنجان با 6 هزار و 791 نفر دوم، سیرجان با پنج هزار و 521 نفر سوم، جیرفت با چهار هزار و 105 نفر چهارم، زرند با سه هزار و 287 نفر پنجم و شهرستان بم با 2 هزار و 722 نفر رتبه‌ی ششم اعزام زائر به کربلا را دارد