به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ غلامرضا فرخی با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری در جهت افزایش میزان اقامت گردشگران این خطه تصریح کرد: هم اکنون مراحل ساخت 13هتل و هتل آپارتمان با سرمایه‌گذاری بیش از 353 میلیارد و 276 میلیون تومان در استان کرمان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه هتلها و هتل آپارتمان های مذکور در شهرستانهای کرمان، سیرجان، بافت، رابر و جیرفت با پیشرفت فیزیکی 10 تا 80درصد در حال احداث هستند، افزود: خوشبختانه با راه اندازی این مراکز اقامتی زمینه اشتغال 700 نفر به صورت مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: مکان‌یابی ساخت این مراکز‌ اقامتی برمبنای آمار تعداد گردشگران و جاذبه‌های تاریخی و دیدنی هر منطقه صورت گرفته است.

فرخی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 35 هتل و هتل آپارتمان، 30 مهمانپذیر، 27 خانه مسافر و 310 واحد بوم گردی در استان کرمان فعال می باشند، تاکید کرد: بدون شک افزایش سطح کمی و کیفی مراکز اقامتی در جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه مراکز اقامتی و پذیرایی استان کرمان به طور شبانه روزی توسط بازرسان و ناظران معاونت گردشگری این اداره کل نظارت می شوند، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و 235مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان کرمان صورت گرفته است.