به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد جواد فدائی  در دیدار معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: با توجه به پراکندگی و وسعت استان کرمان، دچار مشکلات متعددی هستیم و از زحمات دکتر جزینی زاده مدیر کل سابق محیط زیست استان برای رفع مسائل زیست محیطی تشکر می کنم.

وی با اشاره به برنامه های خانم شاکری برای توسعه متوازن و پایدار استان همراه با حفظ محیط زیست تصریح کرد: استانداری آمادگی دارد در تمامی مسائل فنی، اجرایی، بودجه ای و عمرانی به حفظ محیط زیست استان کمک کند.

دکتر فدائی با بیان نقش و اهمیت محیط زیست در توسعه استان اظهار کرد: باید با ارائه راه حل های علمی و همگام با حفظ محیط زیست، زمینه لازم را برای توسعه و ایجاد اشتغال در استان فراهم کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به درآمد 4 هزار میلیارد تومانی شرکت گل گهر سیرجان افزود:  متأسفانه باوجود چنین معادن درآمدزایی در استان، به لحاظ درآمد سرانه، زیر متوسط کشوری قرار داریم و برای جبران عقب ماندگی های گذشته نیازمند جهشی قوی هستیم.

وی با اشاره به انتصاب اولین بانوی کرمانی به سمت مدیرکل دستگاه اجرایی در استان اظهار کرد: امیدواریم حضور خانم شاکری در مسند مدیر کلی سازمان محیط زیست استان کرمان بتواند زمینه را برای حضور بانوان در سایر مصادر مدیریتی فراهم کند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار گفت:  محیط زیست دغدغه اصلی مسئولان کشور است و نیازمند نگاهی ویژه در اولویت های استانی به مسائل زیست محیطی هستیم.

اصغر دانشیان با اشاره به ارتباط مسائل زیست محیطی با زندگی مردم افزود: در صورت عدم ارائه راه حلی مناسب برای پساب شمال کشور، زندگی مردم دچار مشکل خواهد شد.