به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدمهدی تندگویان در هشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان با حضور فدایی استاندار کرمان، اظهار داشت: موضوع شناسه‌دار شدن سمن‌های جوانان در کشور را پیگیری کردیم و مراحل آن طی شده است.

وی با بیان اینکه وجود شناسه به دلیل افتتاح حساب بانکی نیست گفت: چانه‌زنی در این رابطه با وزارت کشور را انجام داده‌ایم و تفاهم‌نامه بین دو وزیر ورزش و جوانان و وزیر کشور امضا و ابلاغ شده است.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تمام سمن‌های جوانان استعلامات لازم را گذراندند و حراست هم تائیدشان می‌کند، بیان کرد: تمام سمن‌های جوانان زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان باید دارای شناسه شوند.

وی با بیان اینکه اگر استانی برای دادن شناسه سمن‌های جوانان کوتاهی کند قابل قبول نیست، افزود: این اقدام با دستور دو وزیر است و جای خوشحالی است که استان کرمان در این زمینه پیش قدم شده و از استاندار کرمان جای قدردانی دارد.

تندگویان با اشاره به اینکه برگزاری مجمع ملی سمن‌های جوانان و اولین دوره انتخابات این سمن‌ها در استان کرمان بسیار باشکوه بود گفت: 300 نفر از سراسر کشور در انتخابات مجمع ملی جوانان کشور حضور داشتند و مراسم بدون حاشیه برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این انتخابات به هیچ کسی توهین نشد و همه کاندیداها برنامه‌های خود را در مدت زمان تعیین شده اعلام کردند و یک انتخابات سالم بود عنوان کرد: تا پایان دولت به چهار هزار تشکل جوان در کشور می‌رسیم و این سمن‌ها کمک دولت هستند.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه اولویت سمن‌ها را بر ایجاد اشتغال گذاشتیم و در این حوزه پرداخت تسهیلات داریم گفت: 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی سمن‌ها اختصاص داده شده است که یک ظرفیت خوب در این حوزه داریم و از ابتدای سال حدود دو میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های سمن‌ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی امور جوانان در واقع بیان مشکلات جوانان در جامعه است گفت: امروز آسیب‌های اجتماعی به خانه‌های ما آمده و باید دغدغه‌مند در جلسات شرکت کنید چرا که اگر امروز به درد جوانان برسیم مشکلات امنیتی و اجتماعی کشور حل می‌شود و باید به مسائل به صورت پیشگیرانه نگاه کنیم.

تندگویان با اشاره به اینکه در اغتشاشات دی‌ماه سال گذشته حتی یک‌نفر از جوانان عضو سمن‌های جوان جزو دستگیرشدگان نبود که نشان از ظرفیت آنهاست افزود: به هیچ وجه به سمن‌های جوانان اجازه فعالیت سیاسی نمی‌دهیم و نگرش ما تنها رفع آسیب‌های اجتماعی و اشتغال در کشور است.

وی با بیان اینکه رهبری بارها گفتند بحث مشاوران جوان یک موضوع انحرافی است و ما مشاور جوان نمی‌خواهیم، مسئولان را جوان انتخاب کنید و در کنار آنها افراد باتجربه پیشکسوت قرار دهید گفت: امروز باید از ظرفیت جوانان استفاده کرد و این مسئله نیاز کشور در حوزه‌های مختلف است.