به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد صادق بصیری در مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه مهاجرین و پناهندگان اتباع خارجی افزود: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان ایران با 23 فرمانداری و دو هزار دهیاری، یکی از میزبانان اجتماع بزرگ اتباع خارجی است.

وی تصریح کرد: در کشور ما حدود 3313 موسسه قرآنی ثبت شده وجود دارد و استان کرمان با 350 موسسه قرآنی بیش از 10 درصد این موسسات را در خود جای داده است.

دکتر بصیری با اشاره به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اتباع خارجی اظهار داشت: اتباع افغانستان به عنوان پرچمداران دین و فرهنگ در کشور ایران هستند و جمهوری اسلامی تلاش کرده است میزبان خوبی برای آن ها باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تأکید بر نقش آموزه های قرآنی در ماندگاری نظام اسلامی افزود: علت دشمنی ها با انقلاب اسلامی به دلیل پافشاری ما بر قرآن و تأسی از آموزه های صبر، مقاومت و تحکیم این کتاب آسمانی است.

سومین دوره مسابقات قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ قرآن کریم مخصوص مهاجرین ساکن در جمهوری اسلامی ایران 10 و 11 بهمن ماه 97 و در آستانه دهه مبارک فجر چهلمین سال انقلاب  شکوهمند اسلامی به میزبانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان در دانشگاه شهید باهنر برگزار می شود. در این مسابقات مهاجرینی که در مسابقات استانی، حائز رتبه اول در قرائت تحقیق، ترتیل و یا حفظ کل قرآن شده اند شرکت می کنند.