به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حجت الاسلام سید حسن ابوترابی فرد در جمع راهپیمایان 22 بهمن ماه در کرمان افزود: جوانان سلحشور کرمانی با حضور یکپارچه خود در راهپیمایی عظیم 22 بهمن در 40 سالگی انقلاب اسلامی، برگ زرین دیگری بر اوراق درخشان تاریخ انقلاب اسلامی افزودند.

امام جمعه موقت تهران گفت: سال آینده، سال ها و دهه های پیش رو، فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با آمریکا و استکبار جهانی است.

وی افزود: دهه های پیش روی جمهوری اسلامی ایران، دهه های عزت و اقتدار ملی و بین المللی و پیشرفت در اخلاق و معنویت است.

وی با اشاره به اینکه در دهه های پیش رو باید در قله های اخلاق، معنویت و عدالت اجتماعی قرار گیریم، ادامه داد: عدالت پیام انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: یک مدیر در نظام اسلامی باید بر اساس آموزه های وحیانی قدم بردارد و باید آراسته به ارزش های دینی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: بر اساس فرموده امام علی (ع) دین باید تکیه گاه و پناهگاه باشد و با شمشیر عدالت جامعه را اداره کرد و با این کار از هر بدی نجات خواهید یافت و بر هر دشمنی پیروز خواهید شد.

حجت الاسلام و المسلیمن ابوترابی فرد ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می فرمودند مدیر اگر در نظام اسلامی آراسته به عدالت نباشد و شعارش بسط عدالت نباشد، در این نظام جایگاهی ندارد.

وی پیشرفت در امنیت کشور، پیشرفت در امنیت اجتماعی و اخلاقی، قانون گرایی، انضباط اجتماعی و پیشرفت در ارتقاء بهره وری را از نیازهای دهه های پیش رو برشمرد و گفت: در حوزه ارتقاء بهره وری بسیار ضعیف هستیم و رشد اقتصادی مرهون بهره وری، مدیریت مصرف و استفاده درست از نیروهای انسانی است و با هزینه های کلان هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و با بهره وری است که شاهد شکوفایی اقتصاد می شویم و می توانیم فقر را از جامعه ریشه کن کنیم.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دهه پیش رو باید دهه قانون گرایی و حاکمیت قانون باشد و مدیران و مسئولان باید در این عرصه پیشگام و نماد قانونمداری و احترام به قانون باشند و باید مردم ببینند مدیران کشور به معنای واقعی کلمه به قانون احترام می گذارند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد افزود: دهه های پیش رو باید دهه های پیشرفت در وحدت ملی باشد و امروز ایران اسلامی نماد وحدت ملی است و در هر کجا هستیم باید اقتدار پیدا کنیم هرگونه اختلاف را از جامعه اسلامی ریشه کن کنیم زیرا کشوری که قرآن، پیامبر، قبله و نماز، اهل بیت پیامبر (ص) و علی ابن ابی طالب (ع) را دارد نباید گرفتار اختلاف باشد.

وی بیان کرد: امروز جامعه اهل سنت و شیعه ایران در کنار علی ابن ابی طالب (ع) در کنار نائب امام عصر (عج) یکپارچه و دست در دست هم ایستاده اند و این وحدت ملی باید ارتقا یابد و باید کمترین زمینه اختلاف در جامعه ما دیده نشود.

وی ادامه داد: در این راه نیز مسئولان کشور باید پیشگام باشند و از هر سخن و کلامی که کمترین تفرقه را ایجاد می کند پرهیز کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: پیشرفت در رفاه عمومی همه طبقات آرمان دست یافتنی قطعی جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با اشاره به اینکه پیشرفت در رشد سیاسی، درک سیاسی و قدرت تحلیل سیاسی در دهه های پیش رو ضروری است، گفت: ما جوان عالم سیاسی، مومن، با درک تحلیلی و فهم و بصیرت سیاسی می خواهیم و حوزه و دانشگاه باید در قله درک و تحلیل سیاسی باشد.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی با عزم و اراده مردم و در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور یکپارچه در کنار ملت های مسلمان منطقه و حضور یکپارچه در برابر همه دنیای کفر و استکبار جهانی و به سرکردگی آمریکا می ایستد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود گفت: مرگ بر آمریکا مرگ بر مزدورانی است که سالها ملت غزه را محاصره کرده اند، مرگ بر رژیمی است که سرزمین فلطسین را غصب کرده، مرگ بر مدیرانی است که چهار سال ملت قهرمان یمن را محاصره کرده و بمباران می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد ادامه داد: مرگ بر آمریکا مرگ بر اربابانی است که گروه های تروریستی و تکفیری را خلق کرده و از آنها حمایت کرده اند و مرگ بر داعش است و نیز مرگ بر جهانخوارانی است که عزت، استقلال و عظمت ملت اسلام را بر نمی تابند و مرگ بر دشمنان ملت بزرگ ایران است.

وی در ادامه از مردم کرمان به عنوان مردمی سلحشور یاد کرد و ادامه داد: اهالی دیار کرمان با حضور یکپارچه و وحدت آفرین خود در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال برگ زرین دیگری بر اوراق درخشان تاریخ انقلاب اسلامی ایران افزودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم کرمان با حضور در راهپیمایی 22 بهمن ماه ایمان، استقامت، بصیرت و وفاداری خود به اسلام و انقلاب اسلامی و آرمان های رهبری و شهدا را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در ادامه تاکید کرد: کرمان خطه سردار سلحشور جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی است که نماد تمام ارزش های متعالی انقلاب و ارزش های والای اسلامی است.

وی افزود: انقلاب اسلامی در چهار دهه از عمر مبارک خویش به دستاوردهای بزرگی دست یافته و قله های بلندی را فتح و برای ملت ایران افتخارات دست نیافتنی را ثبت کرده است.

وی بیان کرد: تبدیل شدن جمهوری اسلامی ایران به نماد مردم سالاری دینی، نهادینه کردن مشارکت مردم در خلق نهادهای سیاسی و شکل گیری نظام برآمده از اراده ملت، مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: انقلاب اسلامی این حقیقت را تثبیت کرده که با حضور و مشارکت ملت ایران و ملت های جهان می توان شاهد تحول و پیشرفت بود و باید مردم در تمامی صحنه ها حضور داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد گفت: جوانان امروز باید با افتخار به گذشته خویش با عزمی راسخ راه را برای تحکیم ارکان مردم سالاری دینی هموار کنند و باید شاهد مشارکت حداکثری مردم ایران در همه عرصه ها باشیم.

وی افزود: اگر امروز ایران مقتدر است به دلیل آن است که رهبری منتخب ملت ایران است و نهادها و دستگاه اجرایی و مجلس برآمده از ملت ایران و نهاد شوراهای اسلامی نیز با اراده مردم شکل گرفته است و ما باید ارکان مردم سالاری دینی را استحکام بخشیم تا به پیروزی های ارزشمند دیگری دست یابیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به اقتدار سیاسی ایران که برآمده از حضور و مشارکت ملت بزرگ ایران است، اشاره کرد و ادامه داد: هویت دینی انقلاب در حضور فقیه عادل، اسلام شناس، شجاع، مدیر و مدبر در اریکه قدرت سیاسی معنا یافته است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد با تاکید بر این مطلب که مردم سالاری دینی به معنای حاکمیت فقاهت، عدالت، درایت و دین در جامعه اسلامی است، گفت: باید این رکن مستحکم اقتدار امت اسلام را پاس داریم و پیوند استوار امت با امام خویش را تحکیم بخشیم زیرا در سایه تحکیم این پیوند است که شاهد عزت خواهیم بود.

وی تاکید کرد: جوانان ایران اسلامی بدانند که دفاع مقدس با اطاعت و پیروی از فرماندهی کل قوا به پیروزی رسید و به نردبان اقتدار ملت ایران تبدیل شد.

وی افزود: پیروزی بر تهدیدها و فشارهای سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی دستاورد پیوند و اطاعت امت از امام و رهبری است و امروز بالندگی ما به این پیوند گره خورده است.

وی پیروزی های ملت لبنان و حشد الشعبی را دستاورد پیوند ملت آن با امام و مقتدای خویش دانست و ادامه داد: اگر امروز ملت یمن یکپارچه در برابر همه دسیسه ها ایستاده اند و نیز تشکیل جبهه مقاومت اسلامی دستاورد پیوند امت اسلام با امام و مقتدای خویش است.

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز در عرصه های اقتصادی، شاهد زیرساخت های اقتصادی کشور در تمام زمینه ها هستیم و در آموزش عالی، در بهداشت و درمان، در زیرساخت های توسعه کشور و در تمامی عرصه ها امروز ایران اسلامی دارای نام و نشان و در حوزه دانش و فناوری نانو چهارمین کشور جهان است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد یادآور شد: ایران اسلامی امروز رتبه 9 کشوری در زمینه هوافضا را دارد و در رابطه با دانش و فنآوری هسته ای جزء چند کشور عضو کلوپ هسته ای جهان تعریف می شود و در قدرت موشکی نیز جزء چند کشور اول جهان است.

وی خاطرنشان کرد: ایران در حوزه های مختلف بیوتکنولوژی، فنی و مهندسی و پزشکی دارای نام و نشان است و امروز در پیوند کبد در جهان حرف اول را می زند و این توسعه و پیشرفت علمی که اساس پیشرفت همه ملت ها است، دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این مطلب که امنیت، وحدت و یکپارچگی ملت در سایه انقلاب اسلامی و حضور و مشارکت ملت بزرگ ایران معنا یافته است، تصریح کرد: ملت ایران با وحدت و یکپارچگی و پیوند استوار با رهبری صالح و مقتدر خویش به تمام عرصه های قدرت دست می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با اشاره به اینکه ایران اسلامی در افق پیشرفت و دستیابی به توانایی های والا حرکت خواهد کرد، ادامه داد: امید به آینده رمز عزت و اقتدار ما است و نگاه به آینده همراه با عزت، عظمت، اقتدار و سرافرازی راز پیروزی ملت ایران است.

وی تاکید کرد: رهبر انقلاب اسلامی تاکید فرموده اند که ایران اسلامی باید در جایگاه 10 قدرت اول جهان قرار گیردد، از نظر اقتصادی جزء چند کشور اول آسیا باشد و این نقشه راه برای ایران اسلامی تعریف شده و جوانان با عزم اراده شجاعت دستیابی به قله های رفیع علم و دانش باید پیشگامان این حرکت عزت بخش و اقتدار آفرین باشند.

امام جمعه موقت تهران گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از جوانان اشاره کرده اند که شما جوان ها خودتان را در قبال مساله پیشرفت کشور مسئول بدانید، برنامه پیشرفت، برنامه مشخصی است، برنامه فکر شده و سنجیده ای است و الگوی پیشرفت ایرانی و اسلامی که تا 50 سال می تواند قالب حرکت کشور در جهات مختلف باشد تبیین شده است و در اختیار صاحب نظران است و شما جوانان عزیز خودتان را جزئی از فعالان این نقطه عظیم و همه جانبه بدانید و خود را برای آن آماده کنید.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد ادامه داد: رهبری در کلام دیگری به مضمون می فرمایند پیشرفت همه جانبه به معنای پیشرفت در تولید ثروت ملی است و ایران باید از نظر درآمد سرانه تولید ناخالص داخلی جزء اولین کشورهای جهان باشد و از همه ظرفیت ها برای رسیدن به این جایگاه برخوردار هستیم و پیشرفت در اقتدار ملی و عظمت بین المللی یکی از حوزه های عزت است.

وی اظهار داشت: اقتدار ما با اقتدار ملت سوریه، فلسطین، لبنان، یمن، بحرین و اقتدار مسلمان و شیعیان حجاز گره خورده است و ما همه با هم در کنار هم باید در برابر همه دنیای کفر و نظام سلطه و دنیای استکبار بایستیم.

وی اظهار داشت: مردان و زنان سلحشور امروز ایمان، استقامت، بصیرت و وفاداری خود را به اسلام و انقلاب اسلامی و آرمان های رهبری و شهدا به نمایش گذاشتند.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: انقلاب اسلامی این حقیقت را به ثبت رسانده که با حضور و مشارکت ملت ایران و ملت های جهان شاهد تحول و پیشرفت بوده ایم.

وی بیان داشت: جوانان این نظام باید با عزمی راسخ برای تحکیم ارکان مردم سالاری دینی مسیر را هموار کنند و شاهد مشارکت های حداکثری مردم باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در عرصه های اقتصادی کشور نیز شاهد شکل گیری زیرساخت ها در تمامی عرصه ها هستیم و امید به آینده رمز عزت و افتخار ما است.