به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ منوچهر فلاح ضمن اعلام این خبر آماری کلی از روند گازرسانی به شهرها و روستاهای استان ارائه و عنوان کرد: از ۷۱شهر استان کرمان، هم اکنون ۵۳ شهر تحت پوشش گاز هستند، از ۱۸ هر فاقد گاز، ۱۵ شهر در حال حاضر پیمانکار اجرایی برای آنها انتخاب و عملیات اجرایی در آن ها آغاز شده است،۲شهرپیمانکار آنها به زودی انتخاب و ۱ شهر نیز در دست  طراحی برای شروع عملیات گازرسانی می باشد.

وی افزود: از ۳۰۱۱ روستایی که در استان کرمان  قابلیت گازرسانی به آن ها وجود دارد ۱۰۶۱روستای آن تحت پوشش گاز هستند ضمن آنکه پیمانکار ۲۲۱ روستا در حال فعالیت، ۱۰۸ روستا در مرحله انتخاب پیمانکار و مابقی در حال طراحی می باشند .

فلاح به دستاوردهای بسیار ارزنده و مهم شرکت گاز کرمان در سال های بعد از انقلاب اشاره و تصریح کرد: تاکنون ۱۹۵۰کیلومتر خط انتقال ، ۱۵۷۰۰کیلومتر خطوط شبکه، تغذیه و توزیع در استان اجرا شده است و در حال حال حاضر ۶۱۵۰۰۰ مشترک خانگی و تجاری ، ۷۶۲ مشترک صنعتی و عمده  به شبکه سراسری گاز  متصل و از این نعمت خدادای بهره مند می باشند. این در حالی است که این آمار قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صفر بوده است .

وی در خاتمه از برخوردار بودن ۷۳ درصد جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: در سال‌های آتی با حمایت‌های دولت و شرکت ملی گاز ایران تمامی شهرها و روستاهای استان که قابلیت گازرسانی به آن ها وجود دارد از این نعمت ارزنده و خدادادی بهره مند و زمینه رونق اقتصادی و پیشرفت خصوصاً در مناطق جنوبی و محروم  استان بیش از پیش فراهم گردد.