به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حمیدرضا دعاگویی در جلسه توجیهی و توزیع فیلم های چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد با حضور رابطین جشنواره در شهرستان ها و مناطق استان کرمان با اعلام این خبر، بر ضرورت استفاده از مواد آموزشی چند رسانه ای در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: استفاده از روش های ارائه محتوای آموزشی و پرورشی مانند فیلم، می تواند یادگیری را در دانش آموزان تعمیق ببخشد.

وی افزود: در بسیاری از موارد، تماشای یک فیلم، بهتر ازساعت ها سخنرانی پیام را به مخاطبان منتقل می کند.

دعاگویی اظهار داشت: جشنواره فیلم های آموزشی و تربیتی رشد می تواند فصل جدیدی در تولید، ارائه و تحلیل محتوای آموزشی فیلم باشد و این جشنواره که یکی از قدیمی ترین جشنواره های هنری و به طور مشخص در حوزه فیلم در کشور است، می تواند رویداد تاثیرگذاری در آموزش و تربیت دانش آموزان باشد.

وی با اشاره به تغییر ذائقه دانش آموزان در عصر حاضر، خاطر نشان کرد: هفته مروری بر آثار منتخب جشنواره فیلم رشد فرصتی طلایی برای ورود رسانه های جدید به آموزش و پرورش است و باید تلاش کنیم تا آموزش و پرورش نهایت استفاده را از این رخداد آموزشی-فرهنگی ببرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی تصریح کرد:  هفته مروری بر آثار منتخب جشنواره فیلم رشد از ۲۷ بهمن ماه لغایت ۲ اسفند ماه ۹۷ برگزار می گردد.

حمیدرضا دعاگویی ایجاد نشاط علمی، آموزشی و تربیتی و همچنین بهره گیری از توانایی های صنعت در مدارس را از اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد  با حضور مسئولان استانی شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷ ساعت ۹ صبح در محل مجتمع آموزشی ریحانه ناحیه دو کرمان برگزار می شود.