به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا فلاح در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، اظهار کرد: کارگروه امداد و نجات ۲۰ عضو ثابت دارد که در طول سال حوادث را پوشش می‌دهند اما در ایام نوروز این کار به صورت ویژه انجام می‌شود.

وی افزود: در حوزه امداد و نجات ۵۰ پایگاه ثابت، موقت و مرکز پیام صرفاً در ایام نوروز به صورت ۲۴ ساعته خدمات رسانی می‌کنند و از این تعداد ۳۰ پایگاه ثابت، ۱۲ پایگاه موقت و هشت مرکز پیام است.

فلاح تصریح کرد: هدف ما در کمیته امداد و نجات پاسخگویی مؤثر و به موقع به حوادث و سوانح احتمالی است و این ۲۰ دستگاه توان مضاعف و هماهنگی در پوشش حوادث را بر عهده دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: طرح نوروزی هلال احمر از ۲۷ اسفندماه تا ۱۶ فرودین ماه سال آینده اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: سه بیمارستان به عنوان محل استقرار امداد هوایی در نظر گرفته شده و در شهرستان‌های مهم استان کرمان بالگرد هلال احمر در روز مستقر می‌شود و هرگونه حادثه را پوشش خواهد داد.

فلاح بیان کرد: حوزه جوانان نقش آموزشی، فرهنگی و پیشگیری از حوادث را بر عهده دارد و در این زمینه ۲۵ پست ثابت، هشت پست سیار، ۲۴ فضای دوستدار کودک و ۱۹ ایستگاه سلامت در ورودی شهرهای و مکان‌های پر تجمع با هدف پیشگیری از حوادث مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: تیم‌های سیار به صورت موتورسوار یا دوچرخه سوار در پارک‌ها و مکان‌های پر تجمع کارهای امدادی یا آموزشی انجام می‌دهند و هدف ما از کارهای پیشگیرانه فرهنگ‌سازی رانندگی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: در تمام پایگاه‌های امداد و نجات کمپین «نه به تصادفات» وجود دارد و هر فردی که می‌آید کمپین نه به تصادفات را امضا می‌کند به نوعی اخلاقاً تعهد می‌دهد که قوانین راهنمایی رانندگی را رعایت کند.