محمدرضا فرحبخش در گفت‌وگو با برنا با اعلام این خبر، افزود: آموزش و پرورش استان کرمان از سوی وزیر محترم آموزش و پرورش به عنوان معین آموزش و پرورش استان سیل زده خوزستان انتخاب شده است.

وی افزود: جلسه ستاد پشتیبانی جمع آوری کمک به سیل زدگان استان خوزستان با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، نماینده تشکل های دانش آموزی و بسیج دانش آموزی برگزار و تمامی برنامه ها برای برگزاری هر چه باشکوه تر این روز مورد بررسی قرار گرفت.

فرحبخش با اشاره به اینکه مدیران مدارس تمامی تلاش خود را برای اطلاع رسانی به دانش آموزان و اولیا به کار بگیرند، اظهار داشت: تشکل های دانش آموزی و استفاده از ظرفیت دانش آموزان می توانند در این امر خداپسندانه نقش موثری داشته باشند.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در امور جوانان با اشاره به فراهم شدن زمینه دریافت کمک های نقدی همکاران فرهنگی، تصریح کرد:  فرهنگیان سراسر استان کرمان می توانند براساس دستورالعمل ارسالی اداره کل به مدارس، کمک های خود را به فرهنگیان و دانش آموزان سیل زده استان خوزستان از طریق کسرحقوق به هر میزان در این امر خداپسندانه اختصاص دهند.

وی بیان داشت: این حرکت در مدارس علاوه بر جمع آوری کمک به سیل زدگان دارای ابعاد تربیتی نیز هست که قطعا سبب ترویج فرهنگ دینی انفاق و نوع دوستی در بین دانش آموزان و نسل آینده خواهد شد.

محمدرضا فرحبخش، افزود: پویش #سیل_همدلی_و_همراهی از سوی اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان راه اندازی شده است و برای مشارکت بیشتر فرهنگیان و دانش آموز عزیز در این امر خیرخواهانه و نوع دوستانه شما عزیزان هم می توانید رسانه باشید