به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد فرشاد با بیان اینکه از مناطق مشکل ‌ساز کرمان که دچار آبگرفتگی شده بودند بازدید کردیم، گفت:خوشبختانه همه مسئولین پای کار بودند و مشکلات را رفع کردند. اما از آنجایی که شهر کرمان گسترده است باید با اولویت‌بندی به آن خدمات‌رسانی کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: استاندار و شهردار کرمان بیش از همه در صحنه بودند و با چاره‌اندیشی و تمهیداتی که اندیشیدند، مشکلات را مدیریت کردند.

فرشاد مهم‌ترین دلیل مشکلات ایجاد شده ناشی از سیل و تخریب مسیل ها را  دوره‌ی طولانی خشک‌سالی  و ساخت و ساز در مسیر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها دانست و گفت: باید مشکلات را شناسایی و برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان خاطرنشان کرد: از شهردار محترم کرمان و نیز سایر شهرداران مناطق می خواهیم  ظرفیت‌ها و مشکلات مناطق و نقاط مختلف شهر را شناسایی و طرح جامعی را ارائه دهند تا بتوانیم از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنیم.

وی همچنین به نقش اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و بیان مشکلات مردم و پیگیری خدمات مسئولین و ارگان ها اشاره کرد و گفت: در مواقع بحران، از آنجا که امکانات محدود و مشکلات زیاد هستند، ارائه اطلاعات درست همراه با آرامش، باعث خدمت‌رسانی در فضای بدون تشنج و ملتهب می‌شود.