به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ ایمان شهسواری دادستان شهربابک در این‌باره گفت: «در گزارش اولیه مردم محلی اطلاع دادند که جسد یک زن روی آب دیده شده و هیچ اطلاعی از وجود خودرو در آب نبود که بعد از بررسی انجام شده و با مشاهده‌ی لباس یک بچه روی آب مشخص کرد احتمال دارد یک ماشین در آب باشد».

وی ادامه داد: «بعد از تجهیز و استقرار تیم غواصی مشخص شد یک وانت پیکان در آب است که احتمال می‌رفت سرنشینان این ماشین از اهالی رفسنجان و مسافر شهرستان بوده‌اند که بعد از چهار ساعت هویت افراد غرق شده مشخص شد».

شهسواری با بیان این‌که هنوز دلیل اصلی سقوط ماشین به پایین دره و آبگیر سد مشخص نیست، بیان کرد: «جان‌باختگان از یک خانواده‌ی چهار نفره بوده‌اند که یک کودک خردسال و زن و شوهر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند‌».

وی افزود: «بلافاصله بعد از اطلاع از وقوع حادثه چند اکیپ امدادی از ماموران هلال احمر، اورژانس، آتش‌نشانی و پلیس به محل اعزام شدند که بعد از بیرون آوردن جسد یک زن از آب و تجهیز و استقرار اکیپ غواصی هلال احمر شهرستان، این اکیپ تا ساعت هشت شب به دنبال اجساد جان‌باختگان بوده‌اند».

دادستان شهربابک بیان کرد: «بعد از استقرار اکیپ غواصی هلال احمر شهرستان، با نیروی دریایی ارتش برای فرستادن اکیپ مجهز غواصی مکاتبه و هماهنگی‌های لازم صورت گرفت که از بندرعباس تیم غواصی نیروی دریایی ارتش به شهرستان فرستاده شود و یک دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لودر هماهنگ شده که در صورت پیدا نشدن اجساد جان‌باختگان برای تخلیه‌ی آب سد خاکبرداری از حاشیه‌ی سد انجام شود و همچنین سه دستگاه جرثقیل برای بیرون آوردن ماشین در محل حاضر شد».

وی با اشاره به ایمن نبودن جاده‌های روستایی شهرستان شهربابک گفت: «این جاده‌ی روستایی با عرض کم، فاقد گاردریل و شانه‌ی خاکی مناسب است که می‌تواند موجب بروز چنین حوادثی شود».

دادستان شهربابک خاطرنشان کرد: «در نهایت بعد از ساعت‌ها تلاش تیم غواصی هلال احمر شهرستان، اجساد دو تن دیگر از جان‌باختگان نیز از آب بیرون آورده و برای اقدامات لازم به پزشکی قانونی شهرستان منتقل شدند