روح‌ا... اسدی، در گفت‌وگو با برنا با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی جوانان، ۱۱ شعبان، روز میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) فرزند امام حسین (ع)، به عنوان روز جوان نامگذاری شده، اظهار داشت: ۲۶ فروردین تا یکم اردیبهشت ماه نیز به عنوان هفته جوان نامیده شده است.

وی به بیان اسامی روز‌های هفته جوان پرداخت و گفت: روز شنبه با عنوان «جوان ایرانی، روحیه انقلابی و احساس مسئولیت»، روز یکشنبه «جوان ایرانی، خانواده پایدار و سبک زندگی صحیح»، روز دوشنبه (ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان) «جوان ایرانی، امیدوار به آینده و معتقد به اصل "ما می‌توانیم"»، روز سه شنبه (روز ارتش) «جوان ایرانی، عزت ملی، سربلندی ایران و ایرانی»، روز چهارشنبه «جوان ایرانی، پرانگیزه، پرنشاط و سالم»، روز پنج شنبه «جوان ایرانی، پایداری ایرانی، ابتکار ایرانی» و روز جمعه (ولادت حضرت قائم (عج)) «جوان ایرانی، شعور معنوی، مهدویت و انتظار» نامگذاری شده است.

اسدی با اعلام اینکه هر ساله در هفته جوان برنامه‌های متنوعی در راستای ارتقای نشاط و هویت بخشی جوانان اجرا می‌شود، از برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه طی هفته جوان در استان کرمان خبر داد و افزود: این برنامه ها با توجه به سیل اخیر، با رویکرد "حمایت از سیل زدگان به منظور کاهش آلام هموطنان" انجام می شوند.

وی دیدار با مسئولان، افتتاح طرح‌های اشتغالزایی، دیدار با مفاخر استان، جشن گلریزان، برپایی ایستگاه‌های جمع آوری کمک به سیل زدگان، راه اندازی موکب توسط سمن‌های جوانان در خوزستان، جشن جوان مرکز استان همراه با تجلیل از مفاخر، برگزاری جشنواره نشاط و امید، کرسی‌های آزاد اندیشی، تجلیل از جوانان برتر، راه اندازی اتوبوس جوان، اردو‌های گردشگری ـ هویتی، کارگاه‌های آموزشی، دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی گلزار شهدا و... را از عمده ی برنامه‌های این هفته برشمرد و تصریح کرد: مقرر شد در این هفته دستگاه‌های اجرایی خدمات خود به جوانان را اطلاع رسانی کنند.