به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ طاهری درباره وضعیت اجرای این پروژه نیز گفت: در مجموع 450 کیلومتر از این پروژه اجرا شده، ضمن آنکه یک تصفیه‌خانه این پروژه به بهره‌برداری رسیده و یک تصفیه خانه دیگر نیز در مراحل پایانی کار است.

طاهری به اهمیت اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان پرداخت و ابراز داشت: سطح آبهای زیرسطحی در بافت قدیم شهر کرمان بالاست و این مشکل در مورد غرب شهر کرمان نیز وجود دارد و لازم است که طی دو سال آینده در مورد آن اقدام جدی صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر کرمان گفت: در مقطعی سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان وارد شد اما به دلیل عدم تامین نقدینگی، مجبور شدیم پیمانکار را کنار گذاشته و مزایده و فراخوان جدیدی برای این پروژه داشته باشیم.

وی با اشاره به ورود شرکت فولاد بوتیا به منظور تکمیل پروژه فاضلاب شهر کرمان، خاطرنشان کرد: قراردادی به مبلغ یک هزار و 400 میلیارد تومان برای مدت 29 سال با شرکت فولاد بوتیا منعقد شده که فاضلاب شهر کرمان را طی مدت پنج سال به اتمام برساند و پساب حاصل از آن صرف صنعت و کارخانه‌های شرکت بوتیا شود.

طاهری از اجرای فاضلاب شهر سیرجان و همچنین آماده شدن مراحل اجرای فاضلاب شهرستان زرند نیز خبر داد و گفت: هزینه دو پروژه فاضلاب شهر کرمان و زرند بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان است که تیرماه سال جاری با حضور وزیر به طور رسمی کلنگ‌زنی خواهد شد

وی خواستار همکاری همه دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی در پیشبرد این پروژه مهم شهر کرمان شد و بیان کرد: اگر اراده‌ای برای انجام کار از سوی همه ادارات نباشد، این پروژه ابتر و ناقص باقی خواهد ماند.