به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا حجتی، ضمن خوشامد گویی به نمایندگان استان های شرکت کننده کشور در دوره آموزش و بازآموزی روسای گروه و کارشناسان توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری ادارت کل ورزش و جوانان کشور که به مدت سه روز به میزبانی کرمان در هتل ایرانگردی در حال برگزاریست، گفت: با حدود 30 ساعت دوره ی آموزش و بازآموزی در خدمت عزیزان هستیم.

وی با اعلام اینکه دانش و مهارت های همه ی ما باید ارتقا یابد، تأکید کرد: ما باید تجارت و دانایی هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

حجتی مهمترین هدف برگزاری این دوره را ایجاد هماهنگی در بین نمایندگان استان های مختلف کشور عنوان کرد و افزود: ما در سطح کشور مثل یک گروه ارکستر و سرود هستیم، درصورتی که هماهنگی نباشد، صدای موزونی از ما در نمی آید.

وی تصریح کرد: باید سیاست های ملی به صورت هماهنگ پیش رود، بر این اساس، این دوره برگزار شد تا این هماهنگی ها ایجاد شود.

حجتی با اشاره به اینکه حدود 8 ماه است در خدمت عزیزان هستم، یادآور شد: علی رغم اینکه همه ی شما دوستان زحمت می کشید ولی چون نوع انجام اقدامات و نوع گزارش ها با هم یکسان نیست و با یک منطق واحد انجام نمی شود، هم برای ما در وزارتخانه جمع بندی اینها کار مشکلی است و گاهی اوقات حتی ناممکن است و هم اینکه بُردار، برایند و جمع اینها عموما در یک راستا نیست و هم افزایی اتفاق نمی افتد.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان بیان داشت: ما باید تلاش کنیم، اقداماتی که انجام می دهیم، مکمل همدیگر باشد و در واقع مانند نقشه ی کشور که همچون یک پازل، هر استانی یکی از قطعات این واحد ملی است و با هم ایران بزرگ و پهناور را شکل می دهند، در کارمان باید همین طور نگاه کنیم و در واقع، مجموع کار همه باید توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری کشور شود.

حجتی موضوعات آموزشی این دوره ی سه روزه را شامل آموزش های عمومی و تخصصی حوزه ورزش در مناطق روستایی و عشایری عنوان کرد و گفت: این آموزش ها صبح و عصر توسط کارشناسان و مسئولان کشوری، فدارسیون و وزارتخانه طی این سه روز ارائه می شود.

وی با بیان اینکه فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی تنها فدراسیونیست که به صورت ویژه روی روستاها و بحث بازی های بومی و محلی و توسعه ورزش سنتی متمرکز است، افزود: بقیه ی فدراسیون های مرتبط نیز باید وارد روستاها شوند و نباید به گونه ای شود که عملاً یک سوم جمعیت را فراموش شده تلفی کنند.

حجتی تصریح کرد: داریم تلاش می کنیم فدراسیون ها را به روستاها بکشانیم.

وی با اعلام اینکه بیش از 1000 بازی بومی و محلی وجود دارد که خیلی از اینها در حال فراموشی هستند و ما باید به دلیل کارایی که دارند، آنها را احیا کنیم.