به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سیدرضا میرحسینی، در این خصوص گفت: «این خطا در تبلیغات گروه موسیقی لیان از سوی مجری برگزاری کنسرت رخ داده است».

وی افزود: «تنها در یکی از بنرهای تبلیغاتی این گروه که در چهارراه ۲۴ آذر نصب شده بود، ساز سنتی «نی‌انبان» مخدوش شده بود».

میرحسینی با بیان این‌که به محض اطلاع شهرداری، بلافاصله موضوع مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: «در بررسی انجام شده مشخص شد مخدوش کردن ساز «نی‌انبان» از سوی مجری برگزارکننده‌ی مراسم انجام شده و شهرداری هیچ اقدامی در این خصوص نداشته است».

وی گفت: «بلافاصله پس از مشخص شدن ماجرا، این بنر حذف و تبلیغات با ساز «نی‌انبان» در سطح شهر انجام شد».

مدیر روابط عمومی شهرداری کرمان ادامه داد: «شهرداری کرمان مطلقا اعتقادی به مخدوش کردن این ساز سنتی ارزشمند نداشته و ندارد زیرا اگر چنین دیدگاهی در شهرداری وجود داشت این کنسرت در کرمان برگزار نمی‌شد».

وی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری بر محتوای این تبلیغات نظارت نداشته است؟؛ گفت: «این تبلغ روی بیلبوردی نصب شده که در اختیار خود پیمانکار و مجری طرح بوده است».

میرحسینی خاطرنشان کرد: «نظارت بر محتوای تبلیغات محیطی از سوی اداره محترم ارشاد انجام می‌شود و اداره ارشاد هم هیچ مخالفتی با اکران ساز نی‌انبان نداشته است».

وی افزود: «از سوی شهرداری با آقای محسن شریفیان در این‌باره صحبت و توضیح داده شد که این اقدام مورد موافقت شهرداری نبوده و بنر مخدوش نیز جمع‌آوری شده است».

مدیر روابط عمومی شهرداری کرمان در خصوص متن گلایه‌ی منتشر شده در صفحه‌ی اینستاگرام شریفیان نیز گفت: «در پیگیری که ما داشتیم مشخص شد این متن توسط مدیر برنامه آقای شریفیان در اینستاگرام گذاشته شده است».

وی اظهار کرد: «بنده به نمایندگی از شهرداری کرمان برای این خطای سهوی که رخ داده از گروه محترم لیان و همه دوستداران موسیقی و هنرعذرخواهی می‌کنم».