به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین سلامی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت:پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از سوی سازمان اطلاعات سپاه در جیرفت و با دستور دادستانی این کامیون توقیف ،12هزار لیتر سوخت قاچاق گازوئیل کشف و راننده خودرو نیز تحت پیگرد قضائی قرار گرفته است.

این مقام قضائی عنوان کرد: قاچاق سوخت نقش بسزایی در تخریب منافع ملی دارد و می تواند آثار نامطلوبی به دنبال داشته باشدکه از شاخص ترین آن ها، لطمه به اقتصاد کشور و در نتیجه تضعیف اقتدار ملی است.

دادستان جیرفت گفت:معضل بیکاری و عدم وجود زمینه های اشتغال یکی از دلایلی است که افراد اقدام به قاچاق سوخت می نمایند لذا می طلبد ، مسئولان برای مهار و کنترل قاچاق سوخت تدابیر هدفمند و هوشمندانه‌تری را اتخاذ نمایند.

سلامی یاد آور شد:کرمان به لحاظ جغرافیایی،ظرفیت بالایی در زمینه بازرگانی و ترانزیت کالا دارد اما متاسفانه در کنار این مزایا همواره مورد توجه افراد سودجو و فرصت طلبان  بوده است که با عبور سوخت قاچاق، موادمخدر و کالاهای قاچاق از طریق کرمان به آن سوی مرزها سودهای هنگفتی را از آن خود کنند.

وی افزود:یکی از معضلاتی که در جنوب و شرق استان کرمان  وجود دارد قاچاق سوخت به کشورهای همسایه مانند پاکستان، افغانستان و حتی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

سلامی عنوان کرد:سوخت سرمایه ای ملی است که سود ناشی از آن باید صرف همه ی  افراد جامعه شود و در جهت منافع ملی به کار گرفته شود نه اینکه عده ای برای دستیابی به سودی اندک این سرمایه گرانبها را به بهایی ناچیز از کشور خارج کرده و ضربه ای شدید به اقتصاد کشور وارد کنند.