به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد صادق بصیری ضمن بازدید از موزه هنرهای صنعتی معاصر کرمان، در نشستی مشترک با مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: استان کرمان از منظر تاریخی و در همه اعصار و دوره ها، دارای اسناد و آثار منحصر به فردی است و بقول مقام معظم رهبری در تغریظ بر کتاب آن 23 نفر، استان کرمان رنگین کمان هفت رنگ است.

وی تصریح کرد: در حوزه هنری آنچنان که شایسته و بایسته است نتوانسته‌ایم استان کرمان را معرفی کنیم و در برخی از موارد در حفاظت از این آثار نیز کوتاهی شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تقدیر از اقدامات استاندار کرمان اظهار داشت: برنامه های دکتر فدائی در حوزه فرهنگ و هنر با محوریت ایجاد موزه خانه ها، مرمت آثار تاریخی و فرهنگی و همچنین شناسایی دارایی های هنری استان با استقبال هنرمندان مواجه؛ و بخش عمده توافقات استاندار با مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یکسال گذشته اجرایی شده است.

بصیری با اشاره به کثرت دارایی های فرهنگی استان کرمان گفت: به عنوان دبیر شورای تأمین استان، مسئولیت و مأموریت پیگیری مسائل امنیتی حفاظت از موزه های هنری و سایر دارایی های فرهنگی استان را پیگیری خواهم کرد.

وی افزود: برای حفاظت از دارایی های فرهنگی استان در وهله نخست باید این دارایی ها شناسایی شوند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه مسئولیت خطیری دارد.

دکتر بصیری تصریح کرد: برنامه استانداری برای حفاظت، مرمت و نگهداری از دارایی های فرهنگی و هنری و مجموعه آثار هنرمندان استان، تعیین معین های اقتصادی و حمایت همه جانبه از این دارایی ها است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: