به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علی زنگی‌آبادی در این خصوص افزود: راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ از ابتدای امسال در دستور کار قرار گرفت و با همت شهردار کرمان، معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری و حراست، پیمان‌کار مربوط مشخص و 53 دوربین نصب شد.

وی با بیان این‌که از این تعداد، 14 دوربین کنترل‌سرعت، و مابقی نظارتی هستند، یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان در سال‌جاری را راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ (پایش تصویری) در شهر کرمان و نصب دوربین‌های پایش تصویری در تمام ورودی‌ها و معابر شهری دانست.

زنگی‌آبادی افزود: با نصب و راه‌اندازی دوربین‌های پایش تصویری، امکان رصد رویدادهای ترافیکی در معابر اصلی شهر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به این‌که با نصب این دوربین‌ها، تمام معابر اصلی و فرعی و رینگ شهر، تقاطع‌ها و بولوارها تحت پوشش نظارت تصویری و کنترل‌سرعت قرار می‌گیرد، گفت: با این اقدام حدود 80 درصد از تخلفات راهنمایی و رانندگی کاسته می‌شود.

زنگی‌آبادی با اشاره به این‌که این دوربین‌ها در تمام ورودی‌های شهر، کمربندی‌ها و تقاطع‌های اصلی و هم‌چنین خیابان‌ها و معابر اصلی براساس نیاز نصب خواهد شد، افزود: کنترل‌سرعت، ترددشمار، نظارت تصویری و نظم‌بخشیدن به عبور و مرور ازجمله کارکردهای دوربین‌های سامانه پایش تصویری کرمان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: