سیدعلی حاج سیدعلیخانی در گفت‌وگو با برنا با اشاره به این مطلب که از اول امسال  10 مورد درختکاری غیرمجاز  جمع آوری شده افزود:  با اخذ دستور قضایی، 17 مورد ساخت ساز غیر مجاز در حریم راههای استان تخریب گردیده، استان ما  از نظر طول راههای شریانی، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده و  اداره کل راهداری و حمل و نقل استان  مسئولیت نگهداری 6 هزارو 650 کیلومتر راه تحت حوزه  و حدود 6هزار و 800 کیلومتر راه روستایی را برعهده دارد.

وی تصریح کرد: قلع و قمع تابلوهای غیرمجاز، منظر آرایی، شستشوی علائم و تابلوهای ایمنی، شانه سازی، لکه گیری رویه راه ها، تخلیه قنوها، نگهداری از ابنیه و تونلها، حذف اختلاف سطح در جاده ها، ریزش برداری از حریم راه ها و ... را از جمله عملیات مستمر و در حال اجرای همیشگی راهداران است.

 وی اظهار داشت: راهداران ، حریم جاده  را خط قرمز همیشگی خود می دانند و هرگونه تجاوز به حریم را به دقت دنبال نموده و در راستای حذف آن از طریق قوانین و مقررات و هماهنگی با دادستان و نیروی انتظامی اقدامات لازم را به عمل می آورند.

  وی ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه ها را از مهمترین عوامل تاثیرگذار در بروز تصادفات جاده ای دانست و افزود: هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه ها به معنای استقبال از حوادث ناگوار ترافیکی و امکان بروز تصادف های با ضریب شکنندگی و صدمه بالا است که جلوگیری از تجاوز به حریم راه ها علاوه بر آرامش بصری برای کار برون جاده ای موجب افزایش ایمنی و کاهش شدت سوانح رانندگی می شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: